Szwajcarskie Stowarzyszenie Recyglingu Aluminium „Igora” w 2005 roku zainicjowało proekologiczną kampanię pod hasłem „Was zuhause stört, strört auch auf der straße” – Co przeszkadza w domu, przeszkadza też na ulicy. Reklamy (plakaty, spoty telewizyjne i ulotki) przedstawiały potwornie zaśmiecone wnętrza mieszkań i lokali użyteczności publicznej (restauracja, bar, butik). Miały sprawić, że odbiorcy zaczną traktować świat zewnętrzny tak, jak swoje mieszkanie, czyli będą dbać o czystość ulic i terenów zielonych. Kampanii towarzyszyły happeningi, podczas których drobiazgowo zbierano śmieci, a specjaliści wyjaśniali przechodniom zasady recyklingu i zachęcali do wyrzucania śmieci do odpowiednich pojemników.
K.Figurska
zobacz także
-
20.11.2025Kreacje / printy
Przeprowadzka
-
19.11.2025Kreacje / printy
Jeśli dasz mi smartfon
-
18.11.2025Kreacje / printy
Niewidoczni sportowcy
-
23.10.2025Kreacje / printy
Tiszert. T-Search
-
23.10.2025Kreacje / printy
Ciche sygnały
-
22.10.2025Kreacje / printy
Holokaust, powtórz






