Reszta bez szans
Hasłem Reszta nie daje im szans Lubelskie Bractwo Milosierdzia im. Św. Brata Alberta apeluje w kampanii medialnej, realizowanej pro bono przez Polymus Integrated Communication, o wsparcie finansowe w ramach możliwości odpisania 1% od podatku.
Spot reklamowy pokazuje przechodniów, którzy co jakiś czas wrzucają drobna monetę do puszki. „Reszta nie daje im szans, 1% podatku, tak. Przekazując 1% podatku dla Bractwa Miłosierdzia Św. Brata Alberta, pomagasz w tworzeniu ośrodka, w którym osoby bezdomne mają szansę na powrót do normalnego życia. Pomóż i przekaż swój 1% szans.”
Organizatorzy kampanii przekonują, że dawanie osobom bezdomnym drobnych pieniędzy, jest raczej uspokojeniem sumienia darczyńcy, niż faktyczną pomocą. W opozycji do takiego fikcyjnego wsparcia stoi lubelskie Bractwo Św. Brata Alberta. Przekazując 1 % podatku na rzecz organizacji, darczyńca ma faktyczną możliwość realnego wsparcia bezdomnych.
Bractwo jest fundacją zajmującą się pomocą osobom bezdomnym żyjącym w skrajnym ubóstwie. Do głównych celów organizacji należą: przywracanie osobom godności ludzkiej, reintegracja do życia społecznego, w tym również na rynku pracy oraz pomoc doraźna. Fundacja została 3-krotnie odznaczona za działalność charytatywną: w 2005 roku z rąk ks. Arcybiskupa Metropolity lubelskiego Józefa Życińskiego otrzymała Lumen Mundi, w 2006 od Prezydenta miasta Lublin dostała medal "za zasługi w wieloletniej pracy na rzecz osób potrzebujących", a w 2007 roku – Medal Wojewody Lubelskiego z okazji Jubileuszu 20 lecia Międzynarodowego Dnia Walki z Ubóstwem.
nazwa kategorii: Wydarzenia
CZYTAJ TEŻ:
-
16.05.2022
Największe w Polsce wydarzenie odpowiedzialnego biznesu już 25 maja
-
12.05.2022
„Druh znaczy przyjaciel” – Dem zaprojektował polsko-ukraiński słowniczek dla dzieci
-
11.05.2022
Dzień bez Śmiecenia — inauguracja letniej edycji Operacji Czysta Rzeka
-
10.05.2022
Gazeta.pl i Ukrayina.pl licytują słynne znaczki pocztowe z podpisami bohaterów Ukrainy
-
06.05.2022
Muzeum Narodowe w Warszawie i AMS pokazują sztukę w przestrzeni miasta
-
04.05.2022
Globalny raport o pracy hybrydowej 2022