Maskarada, zabawa i przerażające domy strachu z okazji Halloween? Organizacja CIWF Polska nawiązując do tego święta jako „prawdziwe horrory” wskazuje rzeczywistość polskich ferm przemysłowych, gdzie hodowane są zwierzęta takie jak króliki, świnie, czy kury.
CIWF Polska podaje, że rocznie do celów konsumpcyjnych zabijanych jest 900 mln. zwierząt. 2 na 3 z nich pochodzi z ferm przemysłowych, gdzie nie są zaspokajane ich podstawowe potrzeby. Jako przykłady organizacja podaje m.in. klatki dla królików, w których ze względu na ich rozmiar zwierzęta nie mogą skakać, swobodnie się poruszać, kopać, ani schować się w ustronnym miejscu; klatki dla kur, gdzie ptaki z powodu stresu spowodowanego złymi warunkami wzajemnie się okaleczają czy wydziobują sobie pióra; kojce porodowe dla świń, w których unieruchamiane są one przez wiele tygodni i nie mogą się obrócić; przycinanie ogonów i zębów oraz kastracja prosiąt, często bez znieczulenia.
Działacze namawiają do zwracania uwagi na dokonywane wybory konsumenckie i wybieranie produktów, które pochodzą z mniejszych hodowli, zamiast tych z megaferm. W przypadku jajek należy wybierać jajka z numerem 0 lub 1. W przypadku mięsa, np. z kurczaka: warto zapłacić więcej za tego z małej hodowli, zjeść go rzadziej, ale lepszej jakości. Warto też zmniejszyć ilość mięsa i produktów pochodzących od zwierząt w swojej diecie, a jeść więcej warzyw, strączków i kasz. – piszą.
Grafiki zostały przygotowane w ramach kampanii Koniec Epoki Klatkowej.
zobacz także
-
11.06.2025Kreacje / printy
Po stronie mocy korników
-
10.06.2025Kreacje / printy
Dostrój się do drogi
-
08.06.2025Kreacje / printy
W chłodni
-
06.06.2025Kreacje / printy
Zepsute bajki
-
30.05.2025Kreacje / printy
Real Reality Show
-
08.05.2025Kreacje / printy
Za każdym motocyklistą…