Najtrudniej jest walczyć z problemem, który choć wciąż istnieje, to w powszechnej opinii dawno stał się nieaktualny. Co więcej, jest obecny w miejscach, których nikt by o to nie podejrzewał. Dlatego tak ważne jest uświadomienie ludziom, że to co zaliczyli już do przeszłości wciąż ma miejsce, i to bliżej niż by im się mogło wydawać.
Jednym z takich problemów jest handel ludźmi, którzy nielegalnie są przemycani do bogatych krajów. Tylko do Stanów Zjednoczonych każdego roku w ten sposób przybywa około 700 tysięcy osób.
Aby zwrócić uwagę społeczeństwa na ten problem, grupa kalifornijskich artystów pod przewodnictwem Jerri Allyn i Inez S. Bush, zrealizowała projekt pod nazwą „Hidden in Plain Site: Creative Referendums to Human Trafficking” („Ukryci: twórcze wybory w sprawie handlu ludźmi”). Składa się on z serii wydarzeń, artystycznych instalacji i plenerowych wystaw, odnoszących się do poruszanego problemu. Część prac, zostanie wystawiona między innymi w dwóch kontenerach – takich samych, w jakich często są przemycane ofiary handlu ludźmi, które tymczasowo zostały umieszczone w jednym z parków w Los Angeles. Jest to kolejny pomysł na dotarcie do społecznej świadomości z tym problemem. Najlepsze z nich zostaną wyłonione w demokratycznym głosowaniu przez zwiedzających.
Maciej Zubel
Nazwa projektu: Hidden in Plain Site: Creative Referendums to Human Trafficking („Ukryci: twórcze wybory w sprawie handlu ludźmi”)
Autor: Jerri Allyn, Inez S. Bush
Zasięg: Stany Zjednoczone
Data: 4/2015
Maciek Zubel
nazwa kategorii: Wydarzenia
CZYTAJ TEŻ:
-
08.04.2022
„Pierwsza pomoc ludzkości” – kurs pierwszej pomocy, który uczy tolerancji
-
23.03.2022
#KręciNasRecykling – nowa akcja Oponeo.pl na rzecz środowiska naturalnego
-
15.02.2022
„Kochaj siebie. Dla zdrowia” – walentynkowa kampania społeczna
-
03.02.2022
Electrolux rusza z cyklem słuchowisk dla dzieci „Klimatyczne bajki”
-
07.01.2022
Pełnosprawni w miłości – kampania o tym, że wszyscy kochamy tak samo
-
22.12.2021
Zdejmij bombkę z choinki w geście solidarności z osobami w spektrum autyzmu