Ilu potrzeba rowerzystów, aby zapalić żarówkę? Co najmniej dwóch, ponieważ średnio jeden kolarz produkuje 50 wat prądu. Za projektem, który uczy o energii z wykorzystaniem codziennych przykładów stoi Magnificent Revolution, który składa się z połączenia artystów, muzyków, projektantów, ekologów i inżynierów. Taka współpraca zaowocowała bardzo ciekawym i oryginalnym projektem edukacyjnym.
Grupa zapoczątkowała swoją działalność latem 2007 roku, gdy zbudowała swoje pierwsze kino napędzane siła mięśni nóg. Poza tym organizuje warsztaty, koncerty, czy wystawy, z którymi można się zapozonać na stronie www.magnificentrevolution.org. MG wychodzi do ludzi, ponieważ chce im uświadomić w ciekawy i angażujący sposób, ile potrzeba energii aby domowe urządzenia mogły działać. Uczestnicy uzyskują także wiedzę i umiejętności, które pozwolą na zbudowanie własnych małych elektrowni.
MG chce przeciwdziałać zmianom klimatycznym poprzez propagowanie zielonych technologii i zmianę zachowań ludzi. Tłumaczą, że proces przechodzenia na gospodarkę niskoemisyjną będzie długotrwały oraz wymaga zaangażowania od każdego. Dlatego MG robi wszystko, aby wiedzę na temat technologii odnawialnych i mikroelektrowni przekazać w skuteczny i przejrzysty sposób.
Inicjatywy, które uczą poprzez interakcję zasługują na słowa uznania, ponieważ wymagają dużo kreatywności i pracy. Wiedza i umiejętności zdobyte w praktyczny sposób skuteczniej zapadają w pamięć, poza tym taki sposób prezentacji pozwala na interakcję pomiędzy autorami, a uczestnikami.
Michał Kaczmarek
Nazwa projektu: Magnificent Revolution
Zasięg: Londyn
Autor: Magnificent Revolution
Data: 2007 –
nazwa kategorii: Wydarzenia
CZYTAJ TEŻ:
-
24.10.2023
Powiedz bliskim „Nie jest ze mną OK” – radzą influencerzy w kampanii „Zobacz człowieka”
-
03.10.2023
Wyścig z ogniem
-
25.09.2023
Jedyny słuszny kandydat
-
18.09.2023
Historia na głosy. Ruszyła nowa kampania Centrum Archiwistyki Społecznej
-
12.09.2023
Nie piję. Będę Tatą – ruszyła kampania edukacyjna FASOFF
-
29.08.2023
Plastik, wszędzie plastik