W szkołach, przedszkolach i żłobkach studenci Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie prowadzą lekcje pokazowe z zakresu mycia rąk. Mali uczestnicy poznają podstawowe zasady higieny dłoni, zgodne z zaleceniami WHO, i tworzą własne prace zachęcające do ich przestrzegania. Każdy może zgłosić placówkę do projektu, a organizatorzy kampanii przygotowują zajęcia adekwatne do wieku dzieci.
Celem akcji jest uświadomienie społeczeństwu, jak duże znaczenie dla zdrowia i życia ma mycie rąk, które może uchronić przed zakażeniem wieloma chorobami. Niedostatecznie czyste ręce zwiększają ryzyko kontaktu z bakteriami salmonelli, e-coli, tasiemcem, gronkowcem, czy żółtaczką pokarmową. Przez ręce mogą przenosić się również biegunka, tyfus, infekcja dróg oddechowych czy choroba Heinego-Medina.
Studenci powołują się na statystyki, według których tylko 37% mężczyzn i 61% kobiet myje ręce po skorzystaniu z toalety. Podkreślają także, że mycie rąk wodą z mydłem przez 15 sekund redukuje liczbę bakterii o 90 proc., a kolejne 15 sekund usuwa pozostałe drobnoustroje – należy dbać o całe dłonie, szczególnie przestrzeń między palcami, która zazwyczaj jest pomijana.
Zespół działa również w mediach społecznościowych – ma swoje strony na Facebooku, Twitterze, Instagramie i Snapchacie. Akcję wspierają aktorka Dorota Czaja i prezenter telewizyjny Łukasz Nowicki.
na podstawie materiałów Marty Obłąkowskiej, Katarzyny Pyrek, Bartosza Żmudy
Nazwa projektu: Cała Polska myje ręce
Autor: Katedra Public Relations i Komunikacji Marketingowej Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie
Zasięg: Warszawa
Data: 11/2014 –
nazwa kategorii: Wydarzenia
CZYTAJ TEŻ:
-
24.10.2023
Powiedz bliskim „Nie jest ze mną OK” – radzą influencerzy w kampanii „Zobacz człowieka”
-
03.10.2023
Wyścig z ogniem
-
25.09.2023
Jedyny słuszny kandydat
-
18.09.2023
Historia na głosy. Ruszyła nowa kampania Centrum Archiwistyki Społecznej
-
12.09.2023
Nie piję. Będę Tatą – ruszyła kampania edukacyjna FASOFF
-
29.08.2023
Plastik, wszędzie plastik