"Każdej zimy na ulicy umierają ludzie” (“Jeden Winter sterben Menschen auf der Straße.”) – taki napis widniał na torsie śmierci ustawionej na jednej z hamburskich ulic dokładnie rok temu.
Kampania o charakterze fundrisingowym miała na celu uświadomienie społeczeństwa o wysokim ryzyku utraty życia z zimna, na jakie narażone są osoby żyjące na ulicy – zwłaszcza w czasie zimy. W tym celu zorganizowano akcję ambientową, w ramach której przebrany w kostuchę manekin został ustawiony tuż obok znaku drogowego, a całość wyglądała dość autentycznie. Manekina ustawiono tak, by znak drogowy sprawiał wrażenie kosy. „Śmierć” nosiła na szyi napis: „Każdej zimy na ulicy umierają ludzie. Pomóż nam temu zapobiegać.”
Pomysł, który w bezpośredni sposób ukazał związek między ulicą i śmiercią, przez 2 tygodnie przykuwał uwagę przechodniów.
Inicjatorem kampanii jest Caffee mit Herz – organizacja z Hamburgu, która zajmuje się pomocą osobom bezdomnym, bezrobotnym oraz ubogim.
J. Hejman
zobacz także
-
07.06.2026Kampanie
Te jądra mogą zawierać śladowe ilości plastiku
-
27.05.2026Kampanie
Czytaj dziecku, nauczysz je życia. Kampania #TataTeżCzyta
-
24.05.2026Kampanie
„Madre Emprendedora”. Proceder, który niszczy życie
-
17.05.2026Kampanie
STOP Znieczulicy: Wyloguj obojętność
-
14.05.2026Kampanie
Daj sobie spokój. Czeka u psychologa
-
09.05.2026Kampanie
Kufel wody zamiast piwa. Kampania o rosnących rachunkach za wodę


