Bogactwo gatunków koparek
Demaskująca firmy budowlane reklama, będąca mapą rozmieszczenia ich niszczycielskiego w tym przypadku sprzętu w ginących lasach świata, była elementem kampanii "Diversity of Species in the Rainforest" niemieckiej organizacji ekologicznej OroVerde (Zielone Złoto). Kampania informowała, że co godzinę giną na zawsze 3 gatunki roślin lub zwierząt poprzez wycinanie lasów deszczowych. Coraz trudniej więc mówić o bioróżnorodności, zastępowanej skutecznie przez różnorodność destrukcyjnych koparek i buldożerów.
Lasy deszczowe pokrywały kiedyś 14% powierzchni ziemi. Teraz tylko 6%, a szacuje się, że znikną zupełnie w ciągu 40 lat. W ten sposób zginie prawie połowa gatunków roślin i zwierząt. Powodem tego jest m.in. niska cena tych terenów należących do krajów o niskim poziomie zamożności, która nie bierze pod uwagę ich znaczenia w skali globalnej.
500 lat temu w lasach Amazonii żyło ok. 1 miliona Indian – dzisiaj niewiele ponad 200 tysięcy. Wraz z wycinaniem lasów zanika też zawód szamana i lekarza. Ludzie ci do tej pory zamieszkiwali właśnie tereny leśne i korzystali w swoich terapiach z ich bogactw. Wraz z nimi odchodzi wielopokoleniowa wiedza na temat właściwości leczniczych wielu gatunków roślin.
Na podstronie www.jungle-race.de można zagrać w grę "Jungle Race" i przekonać się jak ciężko jest ratować ginące gatunki. Organizacja zachęca do wsparcia jej działań i przyłączenia się do niej.
nazwa kategorii: Wydarzenia
CZYTAJ TEŻ:
-
03.08.2022
delio zamraża ceny pięciuset produktów do końca października
-
29.07.2022
AMS odlicza czas do Godziny „W” – nie tylko w Warszawie
-
27.07.2022
Na Dzień Ryby zapraszają bocian, byczek, kur i zając
-
26.07.2022
Kampania Poland Soul Travel promuje slow turystykę wśród Austriaków i Szwajcarów
-
22.07.2022
Ponad 85 proc. potrzebnej sumy w zbiórce na Bayraktara dla Ukrainy!
-
21.07.2022
Krwawe diamenty