Zimowe temperatury biją wszelkie rekordy. Okazuje się, że nie jest to jedynie polski problem. Rząd francuski w już na początku grudnia zatroszczył się o swoich obywateli poprzez kampanię informacyjno- prewencyjną na temat wielkich mrozów. Ministerstwu Zdrowia zależało na zminimalizowaniu wszelkiego ryzyka związanego z niską temperaturą, a kampania skierowana była do osób najbardziej podatnych na mróz- czyli do seniorów i dzieci.
Ministerstwo wraz z organizacją Inpes (Narodowy Instytut Prewencji i Edukacji na rzecz zdrowia) udostępniły w Internecie i radiu, a także na plakatach, informacje i rady jak radzić sobie z przejmującym zimnem i jak uniknąć konsekwencji ujemnych temperatur.
Co zatem robić, aby nie odczuć negatywnych konsekwencji zimy? Przede wszystkim ograniczyć przebywanie na dworze, a jeśli nie da się tego uniknąć: ubierać się ciepło, zakrywać szczególnie te części ciała, które najszybciej tracą ciepło, czyli dłonie, stopy, głowę i szyję, a na wierzch zakładać kurtki, które nie przepuszczają wiatru. Na dworze nie należy wykonywać intensywnych ćwiczeń fizycznych. Nie wolno też zapominać o potrzebujących- w czasie silnych mrozów należy sprawdzać co dzieje się u osób, które mogą być szczególnie narażone na ryzyko związane z zimnem- przede wszystkim u osób starszych i chorych na przewlekłe choroby. Francuskie ministerstwo przypomina również, że, gdy na zewnątrz zobaczymy osobę bezdomną lub znajdującą się w ciężkiej sytuacji z powodu mrozu, należy bezzwłocznie powiadomić odpowiednie służby.
M. Kryńska
nazwa kategorii: Wydarzenia
CZYTAJ TEŻ:
-
03.02.2023
Jak rozmawiać z osobą chorą na nowotwór?
-
31.01.2023
Przystanek Zieleń na Mokotowie i Wilanowie
-
26.01.2023
Zrób coś za nic. Zostań dawcą szpiku
-
17.01.2023
Dbaj o siebie
-
16.01.2023
Blue Monday nie istnieje! — wyjaśnia Dorota Minta
-
12.01.2023
Plastikowe łożyska