Web-Korki
Olga Kotyk ma 23 lata i mieszka w Poznaniu. Na co dzień studiuje lingwistykę stosowaną na Uniwersytecie Adama Mickiewicza, ale jej największą pasją jest działalność społeczna. Na swoim koncie ma już pracę w Domu Seniora, organizację targów pracy, a nawet udział w zagranicznej misji ONZ na Sri Lance.
W czasie pandemii utworzyła projekt społeczny Web-Korki, którego głównym celem jest zapewnienie pomocy w edukacji dzieciom i młodzieży z Domów Dziecka, poprzez udzielanie regularnych korepetycji on-line – raz w tygodniu z dowolnej liczby przedmiotów – każdemu dziecku będącemu w potrzebie. Akcja ruszyła w sierpniu 2020 roku.
W ramach Web-Korków każdy korepetytor staje się mentorem dla ucznia i spotyka się z nim raz w tygodniu, realizując trudny dla niego materiał. Projekt spotkał się z bardzo pozytywnym odzewem zarówno ze strony internautów-wolontariuszy jak i placówek opiekuńczych. Okazało się bowiem, że nie powstała dotąd akcja, która oferowałaby pełną pomoc dla wszystkich dzieci z danej placówki, ze wszystkich możliwych przedmiotów. W ciągu pierwszych ośmiu miesięcy trwania akcji wolontariusze udzielili łącznie prawie 1400 lekcji.
Obecnie około stu wolontariuszy (korepetytorzy, doradcy zawodowi) bierze udział w projekcie i co tydzień udziela korepetycji on-line dzieciom z domów dziecka. Warto podkreślić, że projekt ma charakter międzynarodowy – zrzesza korepetytorów z Polski, Francji, Szwecji, Niemiec, Anglii, Hiszpanii a nawet Stanów Zjednoczonych. Dodatkowo, aby zapewnić dzieciom kompleksową pomoc, oferowane są im warsztaty rozwojowe, indywidualne doradztwo zawodowe oraz lekcje z native speakerami.
Istotnym elementem projektu jest dobrostan samych wolontariuszy – dlatego mogą oni liczyć na warsztaty integracyjno-rozwojowe z zakresu psychologii czy radzenia sobie ze stresem. W akcji bierze udział również psycholog dziecięcy, który jest do dyspozycji korepetytorów borykających się z problemami w trakcie zajęć. Program rozwojowy dla wolontariuszy ruszył w marcu 2021 roku. Dla mnie wyznacznikiem sukcesu są dzieci, które wzajemnie polecają sobie te korepetycje i nakłaniają rówieśników z placówki do dołączenia do projektu – mówi Olga Kotyk. – To przynosi ogromną satysfakcję.
Więcej informacji o akcji można znaleźć na stronie Projekt Społeczny: Web-Korki | Facebook.
nazwa kategorii: Kreacje / printy
CZYTAJ TEŻ:
-
19.11.2024
Drzewo Roku 2025 – zgłoszenia do końca listopada!
-
15.11.2024
„Moje czarne szczęście” już w sprzedaży w Biedronce
-
11.11.2024
Te kampanie społeczne dostały Effie!
-
10.11.2024
MAMY czas na zdrowie?
-
06.11.2024
Nie miej tego w d*pie
-
05.11.2024
Faceci nie chcą kwiatów