Pierwsza Dama Anna Komorowska, Wojciech Waglewski, Anna Maria Jopek, Magdalena Cielecka, Tomasz Majewski oraz Michał Rusinek deklamują fragmenty wiersza "Niektórzy lubią poezję" autorstwa Wisławy Szymborskiej.
Kampania społeczna „Niektórzy lubią poezję” jest przedsięwzięciem zakrojonym na skalę ogólnopolską, jej celem jest zaś promowanie czytelnictwa, a w szczególności czytania poezji przez młodych odbiorców. Projekt podzielony jest na dwie części: pierwsza obejmuje emisję spotów telewizyjnych i radiowych, w których występują ambasadorzy kampanii. Uzupełnieniem oficjalnej kampanii medialnej będzie kampania realizowana w postaci filmów umieszczanych na kanale YouTube.
Druga część kampanii (jesień 2013) obejmuje odsłonę outdoorową akcji – na citylightach, a także w ramkach w metrze warszawskim, pojawią się plakaty z ambasadorami kampanii, zachęcającymi do czytania poezji. W krakowskich autobusach zostaną wyemitowane spoty telewizyjne promujące czytanie.
Kampania została dofinansowana ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Narodowego Centrum Kultury Kultura-Interwencje.
zobacz także
-
07.06.2026Wydarzenia
Tak wyglądało pierwsze Forum Karmimy Psiaki – Razem dla dobra zwierząt
-
07.06.2026Kampanie
Te jądra mogą zawierać śladowe ilości plastiku
-
03.06.2026slider
Młodzież 2025. Co pokazało badanie CBOS i KCPU?
-
01.06.2026Wydarzenia
Nagrodzone projekty z obszaru Społeczności Lokalnej
-
31.05.2026Wydarzenia
Rzuć palenie z farmaceutą. Kampania o walce z nałogiem
-
27.05.2026Kampanie
Czytaj dziecku, nauczysz je życia. Kampania #TataTeżCzyta
