Przejazd rowerem do Kopenhagi z Wrocławia to sposób Dominika Dobrowolskiego na uhonorowanie przejęcia przewodnictwa w Unii Europejskiej przez Danię, a także na promocję ekologicznego transportu. Pod hasłem „Stop CO2 – rusz się!” 2 stycznia rozpocznie swoją wyprawę. Na miejsce planuje dotrzeć po dziewięciu dniach, 11 stycznia, gdy w kopenhaskim Królewskim Teatrze odbędzie się uroczyste przejęcie prezydencji.
Licząca blisko 1000 kilometrów trasa to kolejne rowerowe przedsięwzięcie Dominika Dobrowolskiego. W czerwcu ubiegłego roku, na okoliczność rozpoczęcia polskiej prezydencji, pojechał – również z Wrocławia – do Brukseli. Wyprawie patronował wtedy Parlament Europejski, Ministerstwo Spraw Zagranicznych i Polski Komitet Olimpijski. Patronem tej akcji jest Ambasada Danii w Warszawie, a głównym partnerem Tetra Pak.
Głównym celem Dobrowolskiego jest promocja zrównoważonego rozwoju, oszczędzania energii i recyklingu jako najlepszych metod na ograniczanie emisji dwutlenku węgla. Relacje z trasy można śledzić na stronie www.cycling-recycling.eu.
Portal kampaniespoleczne.pl jest patronem medialnym inicjatywy.
Nazwa projektu:
Stop CO2 – rusz się!
Zasięg (kraj/kraje):
Polska, Dania
Autorzy:
Dominik Dobrowolski
Data:
1/2012
zobacz także
-
12.04.2026Akcje
„Call a boomer” – telefon, który łączy pokolenia
-
18.03.2026Akcje
„Voice it, we’re listening”. Kampania szkockiego rządu o przełamywaniu barier w rozmowie
-
17.03.2026Wydarzenia
Kilkaset paczek przed Wielkanocą. Ruszyła 12. edycja „Paczki dla Seniora”
-
03.11.2025Akcje
Kampanie kinowe dla instytucji publicznych
-
04.10.2025Kreacje / printy
Miód z pól minowych
-
08.01.2025Akcje
Truck Care ostrzega przed martwy polem

