Potępiamy i… robimy swoje. Co Polacy sądzą o piciu, w sytuacji gdy pić nie wolno
Carlsberg Polska w ramach wieloletniej kampanii „Trzeźwo myślę”, promującej odpowiedzialną konsumpcję alkoholu, przeprowadził badanie opinii publicznej. Testowano wiedzę i zachowania Polaków związane z odpowiedzialną konsumpcją alkoholu a zwłaszcza postrzeganie spożywania alkoholu przez grupy osób, które powinny z niego zrezygnować: kierowcy, kobiety w ciąży, kobiety karmiące piersią, a także opiekunowie małoletnich.
Z badania opinii wynika, że Polacy mają wysoką świadomość dotyczącą zagrożeń wynikających z kierowania autem pod wpływem alkoholu. 90,6% respondentów zadeklarowało, że kierowanie autem pod wpływem alkoholu jest bardzo dużym zagrożeniem. Jednocześnie aż 5,8% respondentów było nietrzeźwych za kierownicą w ciągu ostatniego roku – najczęściej osoby od 18 do 29 roku życia.
Wyniki badania dotyczące konsumpcji alkoholu i rodzicielstwa zostały opracowane w formie poniższej infografiki:
zobacz także
-
07.06.2026Wydarzenia
Tak wyglądało pierwsze Forum Karmimy Psiaki – Razem dla dobra zwierząt
-
07.06.2026Kampanie
Te jądra mogą zawierać śladowe ilości plastiku
-
07.06.2026Odpowiedzialny biznes / CSR
IKEA znalazła najbardziej nasłoneczniony metr kwadratowy Szwecji
-
03.06.2026slider
Młodzież 2025. Co pokazało badanie CBOS i KCPU?
-
01.06.2026Wydarzenia
Nagrodzone projekty z obszaru Społeczności Lokalnej
-
31.05.2026Wydarzenia
Rzuć palenie z farmaceutą. Kampania o walce z nałogiem


