Bolesne doświadczenie nie skreśla
Cechy idealnego pracownika, przedstawione jednak w poruszający sposób, wymieniają, mówiąc o sobie, bohaterowie spotu. Powszechnie wiadomo, że doskonały kandydat jest silnie zmotywowany, umie pracować niezależnie, ale dobrze odnajduje się także w zespole, jest kreatywny i przedsiębiorczy, posiada zdolności komunikacyjne, zdobył umiejętność pracy pod presją, szybko się uczy i jest osobą, która potrafi ciężko pracować, by odnieść sukces. W filmie kampanii każda z cech została zobrazowana za pomocą sytuacji pokazującej, gdzie młodzi ludzie zdobyli daną umiejętność. Pierwszy z bohaterów jest silnie zmotywowany. Chce zmiany, bo jego matka leży nieprzytomna z przepicia. Dziewczyna, nad którą znęcają się inni uczniowie, potrafi działać niezależnie, bo została wykluczona z grupy. Chłopiec, którego rodzice nie są w stanie zaopiekować się swoimi dziećmi, z konieczności musi nauczyć się jak zarządzać grupą swoich braci. Bezdomna nastolatka wykazuje się kreatywnością i pomysłowością znajdując schronienie w podziemiach metra. Kolejny z bohaterów doprowadza swoje zdolności komunikacyjne do perfekcji, żeby ukryć się przed szukającymi go agresorami. Inny nauczył się pracować pod presją, nieustannie czując na sobie wzrok znęcającego się nad nim ojca. Wszyscy oni zasługują na miano hard worker (osoby, która potrafi ciężko pracować).
Historie młodych ludzi gnębionych, bitych, wykorzystywanych i samotnych nie wydają się zapowiadać nastolatkom wielkiego sukcesu. Jednak właśnie z takim przekonaniem ma polemizować spot fundacji Księcia Walii – Prince’s Trust. Reklama emitowana w telewizji ma uświadomić społeczeństwu i młodzieży dotkniętej problemami, że dobrze pokierowana kariera może doprowadzić do sukcesu nawet osoby o trudnej przeszłości. Kampania zwraca uwagę na fakt, że wykorzystanie indywidualnego potencjału każdego nastolatka może skierować jego życie na właściwy tor. Profile bohaterów reklamy zostały także umieszczone w portalu LinkedIn. Przedstawienie nastolatków jako potencjalnych wartościowych pracowników ma zmienić tendencję postrzegania młodych ludzi doświadczonych przez los jako niezdolnych do pracy. Hasła kampanii przekonują, że wystarczy dać im szanse na odkrycie swoich umiejętności i zalet. Akcja jest kierowana do pracodawców. Ma ich zachęcić, by nie zamykali się na osoby pochodzące z dysfunkcyjnych środowisk. Bolesne doświadczenia też mogą być silną motywacją i jak nic innego uczą samodzielności.
Fundacja Prince’s Trust powstała w 1976 i skupia się na pomocy młodym ludziom. Informacje o ich działalności znajdują się na stronie www. Nastolatkom dotkniętym przez los oferowane są różnego rodzaju kursy, szkolenia i granty, a także programy pomagające założyć własny biznes.
Sandra Sych
nazwa kategorii: Wydarzenia
CZYTAJ TEŻ:
-
25.09.2023
Jedyny słuszny kandydat
-
19.09.2023
Dach nad głową
-
19.09.2023
Paszport do przyszłości
-
18.09.2023
Źrenice
-
18.09.2023
Historia na głosy. Ruszyła nowa kampania Centrum Archiwistyki Społecznej
-
14.09.2023
Najlepsze czasy dla potworów