Zwierzę też człowiek – zwycięskie prace na przystankach w całej Polsce
Anna Frydrych z ASP w Warszawie została laureatką 20. jubileuszowej edycji konkursu Galerii Plakatu AMS. Jury przyznało także pięć wyróżnień oraz dwie nagrody dodatkowe – od Animal Rescue Polska i Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Polsce.
Zadaniem uczestników konkursu, którego temat brzmi Zwierzę też człowiek, było zaprojektowanie plakatu na temat praw zwierząt do godnego życia. Temat spotkał się z ogromnym zainteresowaniem twórców. Na konkurs napłynęło 779 projektów – tym samym kolejny raz został pobity rekord zgłoszeń.
Wyboru laureatów dokonało jury, w skład którego weszli nie tylko artyści i profesorowie ASP, ale też m.in. działacz na rzecz ochrony przyrody, Adam Wajrak, czy Marcin Dorociński, aktor zaangażowany w liczne akcje na rzecz zwierząt. Podczas obrad jury odniosłam wrażenie, że spotykały się tam osoby, które wiedzą, że człowiek to też zwierzę – mówi Dorota Sumińska, lekarz weterynarii, autorka audycji „Wierzę w zwierzę” nadawanej w Radiu TOK FM. – Z takich ludzi powinny się składać grupy, które mają wpływ na resztę świata. Może wtedy dalibyśmy radę ten świat uratować. A plakaty, które wybraliśmy i które pojawią się na przystankach, to „listy do świata”. Oby zostały odczytane zgodnie z zamierzeniem – dodaje Dorota Sumińska.
Nagrodę główną otrzymała Anna Frydrych z ASP w Warszawie za pracę „Uwaga. Zły pan”:
Jury przyznało także pięć wyróżnień. Otrzymali je: Dawid Celek:
Wiktor Ciepak:
Maria Ilczyna:
Nikodem Pręgowski:
oraz Julia Solecka.
Ponadto Nikodem Pręgowski otrzymał dodatkowo wyróżnienie Fundacji Animal Rescue Polska, a Julia Solecka Nagrodę Specjalną Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Polsce. Zwycięskie prace będzie można oglądać na przystankach AMS w całej Polsce w 2020 roku. Informacje o konkursie i pełny tekst regulaminu znajdują się na stronie internetowej: https://galeriaplakatu.ams.com.pl/.
Galeria Plakatu AMS jest projektem non-profit, którego celem jest rozbudzenie społecznego zainteresowania reklamą zewnętrzną, promowanie polskiego, dobrze zaprojektowanego plakatu oraz zbliżenie środowisk reklamowego i akademickiego. Głównym punktem projektu są otwarte konkursy na plakat o tematyce społecznej i kulturalnej. Biorą w nich udział przede wszystkim studenci szkół artystycznych oraz młodzi graficy-projektanci. Co roku na konkurs napływa kilkaset prac – jest to prawdopodobnie największy konkurs dla młodych grafików w Polsce. Prace laureatów są eksponowane w ogólnopolskich kampaniach na nośnikach reklamowych typu citylight (gabloty wiat przystankowych), należących do AMS. Wybrani uczestnicy odbyli staże w czołowych polskich agencjach reklamowych, część z nich rozpoczęła tam pracę. Jak dotąd odbyło się dwadzieścia edycji konkursu, które m.in. promowały komunikację miejską, czytelnictwo i równouprawnienie kobiet, wspierały Polskę podczas prezydencji w Unii Europejskiej oraz zachęcały do dyskusji na temat przestrzeni publicznej czy zdrowego odżywiania. Nagrodzone prace zostają wyłonione przez niezależne jury spośród anonimowych prac, a przebieg konkursu jest nadzorowany przez audytora EY (Ernst & Young).
nazwa kategorii: Kreacje / printy
CZYTAJ TEŻ:
-
13.09.2024
Wizerunek dziecka w internecie — publikować czy nie?
-
13.09.2024
Dom na detoksie. Zapisz się na bezpłatne szkolenie
-
12.09.2024
Warszawskie Dni Filmu Niemego: 13-15 września w kinie Muranów
-
11.09.2024
Na(d)staw ucho
-
10.09.2024
Na manowce
-
09.09.2024
VII edycja kampanii Życie Warte Jest Rozmowy. Zapraszamy na konferencję