#ZostańWDomu jako promocja kultury i sztuki. Część 2. RADIO
Przymusowa izolacja spowodowana pandemią COVID19 dość nieoczekiwanie przekształciła się w kampanię promującą kulturę i sztukę. Dostępne on-line zbiory nie tylko ułatwiają trudny czas zamknięcia, ale też pokazują, jak wiele dóbr kultury leży dosłownie w zasięgu ręki. W dzisiejszej odsłonie cyklu #ZostańWDomu prezentujemy trzy internetowe stacje radiowe, które nie tylko dostarczają mnóstwa fantastycznych treści, ale też potrafią autentycznie zachwycić.
1. Radio Garden to kapitalna inicjatywa, łącząca muzykę z geografią. Na stronie, zamiast listy audycji bądź odnośników do poszczególnych audycji, mamy… globus. Za pomocą kursora „podróżujemy” po całym świecie i wyszukujemy lokalne stacje radiowe, bądź inne przekazy na falach FM, np. stacje naukowe, transmitujące odgłosy przyrody. Radiostacje zostały zaznaczone zielonymi punktami – im ich więcej znajduje się w danym miejscu, tym większa kropka. Skoro nie możemy obecnie podróżować po świecie, to chociaż posłuchajmy radia z Nigerii, Tajlandii albo Australii! Radio Garden jest dostępne TUTAJ.
2. Radiooooo to w pewnym sensie skrzyżowanie Radia Garden z kalendarzem. Sami twórcy inicjatywy określają ją jako „Muzyczny Wehikuł Czasu”. Z dostępnej na stronie mapy wybieramy kraj, a następnie dekadę – począwszy od 1900 roku aż do dzisiaj. I słuchamy zarówno muzyki, jak i audycji z danego okresu. Z witryną warto się dobrze zapoznać: jest zaopatrzona w ciekawe filtry, np. Fast (muzyka do tańczenia), Taxi Mode (selekcja najciekawszych dekad i hitów). Radiooooo znajduje się TUTAJ.
3. Radio Kapitał to pierwsze radio społecznościowe w Polsce, prezentujące autorskie audycje o kulturze, społeczeństwie, sztuce oraz muzyce w najróżniejszych gatunkach. Czerpie z najlepszych doświadczeń niezależnych europejskich rozgłośni, takich jak NTS Radio w Londynie czy Red Light Radio w Amsterdamie. W ramówce znajduje się prawie dwieście autorskich audycji, emitowanych 24/7. Radio Kapitał dostępne jest TUTAJ.
KampanieSpołeczne.pl wspierają akcję #ZostańWDomu. O instytucjach, które udostępniają swoje zbiory on-line – za darmo lub po minimalnych kosztach pisaliśmy już TUTAJ. Do tematu będziemy powracać!
nazwa kategorii: Wydarzenia
CZYTAJ TEŻ:
-
27.11.2023
Rusza 23. MFF Watch Docs — start w najbliższy piątek
-
23.11.2023
„Sernik z kamieniami” już w sprzedaży!
-
21.11.2023
Dzień jak co dzień
-
20.11.2023
Najlepsza inwestycja
-
20.11.2023
Po raz dziesiąty Mosznowładcy zapuszczają wąsy i badają mężczyzn w całej Polsce
-
16.11.2023
Gdy las się pali, pali nie tylko on