Mierzenie poziomu optymizmu we krwi i zastrzyki szczęścia – w Prima Aprilis rusza 2. ogólnopolska kampania "Uśmiechnij się" na rzecz uśmiechu na co dzień. Tego dnia wolontariusze rozdadzą 200 000 uśmiechniętych naklejek, a razem z nimi – 200 000 uśmiechów. Wystarczy nakleić komuś taki znaczek i w ten sposób przekazać uśmiech dalej. Organizatorzy za pomocą kampanii chcą pokazać, że Polska może być krajem ludzi zadowolonych, uśmiechniętych, życzliwych wobec siebie w codziennych sytuacjach.
Stowarzyszenie Wiosna, inicjator kampanii, chce poprzez nią propagować uśmiech jako pierwszą formę kontaktu z drugim człowiekiem w codziennych sytuacjach. Kolorowe happeningi odbędą się w: Krakowie, Warszawie, Rzeszowie, Opolu, Oleśnie, Świdnicy, Sieradzu oraz w Katowicach. Wolontariusze będą rozdawać uśmiechnięte naklejki przechodniom, ludziom w tramwajach, w urzędach. Akcja zagości także w pociągach oraz zawita do małych pacjentów szpitali. Do kampanii przyłączyły się także szkoły. W przedszkolach naklejki trafią do wszystkich maluchów.
Happening w Krakowie jest organizowany na Rynku Głównym. Od godziny 10 do 12 na Rynku będzie można udać się do kliniki uśmiechu. Lekarze-wolontariusze będą badać poziom optymizmu we krwi, mierzyć szerokość szczęki przy uśmiechu i wypisywać recepty na szczęście. W klinice będzie można także dostać zastrzyk szczęścia. Za karetkę pogotowia posłuży prawdziwy BALON, który będzie „podnosił na duchu i ciele" największych malkontentów.
Od godziny 10.30 do 14 po Warszawie będzie kursował specjalny „uśmiechnięty” tramwaj. Wolontariusze będą rozbawiać w nim pasażerów, mierzyć poziom optymizmu we krwi, prawidłowy rozstaw szczęki do uśmiechu oraz wypisywać recepty na szczęście. Koszt przejazdu tramwajem: jeden uśmiech. Happening rozpocznie się o godz. 10.30 na Placu Narutowicza w Warszawie. Tego dnia naklejki będą rozdawać także kontrolerzy podczas sprawdzania biletów i kasjerki w punktach sprzedaży biletów.
Kampania uśmiechu zawita także do 5 największych polskich szpitali dziecięcych: Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie – Prokocimiu, Instytutu Pomnik-Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie, Centrum Pediatrii im. Jana Pawła II w Sosnowcu, Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka i Matki w Katowicach, Dolnośląskiego Centrum Pediatrycznego we Wrocławiu.
1 kwietnia załogi pociągów w całej Polsce będą inspirować pasażerów do wzajemnej życzliwości i optymizmu, a uśmiechnięci konduktorowie rozdadzą im radosne naklejki. Konduktorzy sprawdzając bilety powitają pasażerów hasłem: „Uśmiech proszę”. Kampania będzie przeprowadzona w pociągach relacji Kraków, Warszawa, Wrocław, Szczecin, Poznań.
Patronat akcji udzielili: Teleexpress, RMF FM, Zarząd Transportu Miejskiego, Tramwaje Warszawskie, Klub Miłośników Komunikacji Miejskiej w Warszawie oraz PKP Przewozy Regionalne.
1. edycja odbyła się 21 marca 2007 roku. Rozdano wówczas 150 tysięcy naklejek w różnych miastach.
Stowarzyszenie Wiosna jest organizacją pożytku publicznego, istniejącą od 2001 roku. Jej misją jest propagowanie solidarności z potrzebującymi, pośredniczenie w organizowaniu pomocy i współtworzenie społeczeństwa obywatelskiego.
Harmonogram happeningów jest dostępny na stronie www.wiosna.org.pl
M.Czerepak
nazwa kategorii: Kreacje / printy
CZYTAJ TEŻ:
-
21.11.2024
Gwiazdka dla bezdomniaków
-
19.11.2024
Drzewo Roku 2025 – zgłoszenia do końca listopada!
-
15.11.2024
„Moje czarne szczęście” już w sprzedaży w Biedronce
-
10.11.2024
MAMY czas na zdrowie?
-
06.11.2024
Nie miej tego w d*pie
-
05.11.2024
Faceci nie chcą kwiatów