Klimatyzator, wentylator, grzejnik. Co wspólnego mają ze sobą te trzy przedmioty codziennego użytku? Na plakatach kampanii WWF nad każdym z nich wisi obraz, który ilustruje, jakie konsekwencje dla środowiska ma zostawianie nieużywanych sprzętów podłączonych do zasilania. Tsunami, susza i topnienie lodowców stanowią przykłady „śladów”, jakie człowiek pozostawia w wyniku swego niegospodarnego działania.
Word Wildlife Fund alarmuje, że sprzęt RTV i AGD zużywa od 10 do 60% energii, gdy jest pozostawiony w stanie czuwania. Dlatego hasło kampanii zrealizowanej przez agencję Contrapunto BBDO z Madrytu brzmi: „If you don´t use it, turn it off” („Wyłącz, jeśli nie używasz”). Właśnie poprzez takie codzienne czynności można zredukować stopień eksploatacji bogactw naturalnych.
K. Truszkowska
zobacz także
-
20.11.2025Kreacje / printy
Przeprowadzka
-
19.11.2025Kreacje / printy
Jeśli dasz mi smartfon
-
18.11.2025Kreacje / printy
Niewidoczni sportowcy
-
23.10.2025Kreacje / printy
Tiszert. T-Search
-
23.10.2025Kreacje / printy
Ciche sygnały
-
22.10.2025Kreacje / printy
Holokaust, powtórz



