Nauczyciele, którym bliska jest idea szkoły uczącej tolerancji i zaangażowania społecznego, mogą otrzymać nagrodę imienia Ireny Sendlerowej „Za naprawianie świata”. Nagroda ta jest formą uhonorowania nauczycieli wychowujących w duchu wartości wcielanych przez Irenę Sendlerową. Przyznawana jest nauczycielom szkół podstawowych i ponadpodstawowych, którzy uczą tolerancji i poszanowania dla innych oraz odgrywają aktywną rolę w swojej szkole i społeczności lokalnej.
Termin nadsyłania zgłoszeń do nagrody im. I. Sendlerowej „Za naprawianie świata” w roku mija 10 czerwca 2012 r. Kandydat do nagrody powinien być nauczycielem w szkole podstawowej, gimnazjalnej lub średniej w Polsce (nie ma znaczenia, czy szkoła jest państwowa, prywatna czy społeczna), uczyć w duchu tolerancji, odgrywać aktywną rolę w szkole lub szerszym środowisku oraz wyrażać to poprzez konkretne projekty i działania. Ponadto kandydat nie może być laureatem którejś z ubiegłych edycji nagrody, mógł jednak być wcześniej zgłaszany i wyróżniony przez Kapitułę. Zgłoszenia do nagrody mogą nadsyłać osoby fizyczne, organizacje i instytucje oraz sami kandydaci. Dokumenty aplikacyjne oraz regulamin konkursu dostępne są na stronie www.nagrodasendlerowej.pl.
Spośród nadesłanych zgłoszeń Kapituła wyłoni osoby wyróżnione oraz laureata konkursu, który otrzyma nagrodę w wysokości 15 000 PLN. Uroczystość wręczenia nagrody odbędzie się we wrześniu 2012 roku w Warszawie. W roku 2012 nagroda im. Ireny Sendlerowej „Za naprawianie świata” zostanie przyznawana już po raz szósty. Inicjatorami nagrody są Stowarzyszenie „Dzieci Holocaustu” w Polsce oraz amerykańska Fundacja „Life in a Jar”. Partnerem Nagrody jest Fundacja Centrum Edukacji Obywatelskiej.
Laureaci I edycji nagrody zostali nominowani osobiście przez Irenę Sendlerową. Są to: Norman Conard z Union Town w stanie Kansas w USA oraz Robert Szuchta, nauczyciel historii w LXIV Liceum Ogólnokształcącym im. Stanisława Ignacego Witkiewicza w Warszawie. Laureatami ubiegłorocznych edycji są: Anna Janina Kloza, nauczycielka języka polskiego w VI Liceum Ogólnokształcącym w Białymstoku (2008), Beata Maliszkiewicz, współzałożycielka i dyrektor Zespołu Szkół TAK w Opolu (2009), Marzanna Pogorzelska, ucząca języka angielskiego w Liceum w Kędzierzynie Koźlu (2010) oraz Grażyna Ferenc, nauczycielka historii w Zespole Szkół w Kętach Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Katowicach (2011).
nazwa kategorii: Kreacje / printy
CZYTAJ TEŻ:
-
09.01.2025
1,5 mln nowych ryb trafiło do Odry
-
07.01.2025
Mattel dostosowuje swoje gry do potrzeb osób nierozróżniających kolorów
-
23.12.2024
Mennica Polska wybiła pierwszą monetę zaprojektowaną przez dziecko
-
22.12.2024
Ruszyła 3. edycja konkursu CSR Poland Awards!
-
10.12.2024
Sigma — Młodzieżowym Słowem Roku 2024
-
30.11.2024
5 rzeczy, które warto wiedzieć o ESG. Zapraszamy na webinar 6 grudnia