logo kampanie społeczne
Wydawcą
portalu jest:
logo fabryka komunikacji społecznej
  • Kampanie
  • Wydarzenia
  • Do kawy
  • Z Misją
Facebook LinkedIn FKS
logo kampanie społeczne
Wydawcą
portalu jest:
logo fabryka komunikacji społecznej
  • Z Misją
  • Do kawy
  • Wydarzenia
  • Kampanie
zamknij
SZUKAJ
Strona główna > Kreacje / printy > Uroda, atrakcyjność, seksualność, normalność
02.03.2015
Tematy: Kreacje / printy

Uroda, atrakcyjność, seksualność, normalność



Od 26 lutego do 15 marca 2015 w Koninie trwa akcja outdoorowa „Piękno jest w nas”, która ma przełamywać społeczne tabu dotyczące seksualności osób niepełnosprawnych i pokazywać ich jako ludzi atrakcyjnych, pięknych i otwartych. Pomysłodawcą akcji jest Fundacja im. Doktora Piotra Janaszka PODAJ DALEJ z Konina, która od 11 lat wspiera osoby niepełnosprawne w zdobywaniu samodzielności życiowej.

Celem akcji jest pokazanie, iż piękno jest atrybutem wszystkich, niezależnie od wieku, płci czy niepełnosprawności. Uczestnicy i uczestniczki akcji mają odczarowywać mity dotyczące osób z niepełnosprawnością, z klasą i dystansem do siebie ukazując swoją urodę, atrakcyjność i seksualność.

Akcja rewelacyjna, bo my jako osoby niepełnosprawne możemy pokazać, że jesteśmy kobietami, że chcemy być adorowane, żyć w związkach. Nie chcemy być postrzegane przez pryzmat choroby czy wózka, ale normalnie funkcjonować. A normalność to także seksualność – mówi Katarzyna Wagner, jedna z uczestniczek przedsięwzięcia.

Akcja towarzyszy większemu projektowi „Konin Miasto Kobiet”, w ramach którego w pierwszych dwóch tygodniach marca odbędzie się w Koninie ponad 70 wydarzeń kulturalnych, kulinarnych, czy promujących zdrowy styl życia.

To już druga odsłona akcji „Piękno jest w nas”. W poprzednim roku prezentowaliśmy portrety kobiet, którym gdzieś w tle towarzyszył wózek. Na pierwszym planie było piękno – nie tylko to zewnętrzne, ale piękno człowieka – podkreśla Zuzanna Janaszek – Maciaszek, Prezes Fundacji PODAJ DALEJ. Zeszłoroczną odsłonę akcji można zobaczyć tutaj.

Akcja została zrealizowana dzięki współpracy z Art Atelier Magdy Modelskiej, CKiS Oskard oraz Leon Studio.








15.06.2026 polecamy

Raport o przemocy rówieśniczej „RÓWIEŚNICY”. Przebadano ponad 140 tys. dzieci!


Raport „RÓWIEŚNICY” Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę przedstawia wyniki największego w Polsce badania dotyczącego przemocy rówieśniczej*. Wzięło w nim udział 141 911 uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Co pokazało badanie? Nawet 87% młodych ludzi może doświadczać przemocy rówieśniczej, aż trzy czwarte (75%) polskich uczniów deklaruje doświadczenie cyberprzemocy. Nadal powszechna pozostaje także przemoc fizyczna, której doświadcza 63% badanych. Z kolei powtarzalnego dręczenia w kontakcie bezpośrednim (bullyingu) doświadczyła prawie jedna trzecia (31%) dzieci i nastolatków, a jedna piąta (20%) doświadczyła dręczenia w internecie (cyberbullyingu). [caption id="attachment_53250" align="aligncenter" width="556"] Grafika: Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę[/caption] Te zachowania przemocowe są najczęstsze Wśród najczęstszych zachowań przemocowych, których...

Zobacz więcej
nazwa kategorii: Wydarzenia

zobacz także


  • 20.11.2025Kreacje / printy

    Przeprowadzka

  • 19.11.2025Kreacje / printy

    Jeśli dasz mi smartfon

  • 18.11.2025Kreacje / printy

    Niewidoczni sportowcy

  • 23.10.2025Kreacje / printy

    Tiszert. T-Search

  • 23.10.2025Kreacje / printy

    Ciche sygnały

  • 22.10.2025Kreacje / printy

    Holokaust, powtórz

chcesz zrobić kampanię?
logo kampanie społeczne
Wydawcą
portalu jest:
logo fabryka komunikacji społecznej
  • Kampanie
  • Wydarzenia
  • Do kawy
  • Z Misją
  • Kontakt
  • Patronat
  • Konkurs Kampania Społeczna Roku
  • Polityka prywatności
  • Logotypy do pobrania

Zapraszamy wszystkich do przesyłania na adres redakcja@kampaniespoleczne.pl swoich projektów (plakatów, ilustracji, filmów, przedmiotów), które mają przesłanie prospołeczne. Najciekawsze opublikujemy!

Ta strona używa ciasteczek