W lutym ruszył projekt Kinoterapia. Spotkania między kadrami, w ramach którego co 3 tygodnie w warszawskim Kino.Labie odbywać się będą projekcje filmów oraz dyskusje z psychologami.
Celem przedsięwzięcia jest skłonienie odbiorców do refleksji kulturoznawczej i filmoznawczej w połączeniu z podejściem psychologicznym. Projekt ten ma skłonić do alternatywnego odbioru sztuki filmowej. Zamiast w pośpiechu, pobieżnie i zajadając popcorn, organizatorzy przedsięwzięcia proponują bliskie, interaktywne spotkanie z filmem. W podejściu tym, film traktowany jest jako źródło współczesnych mitów. Odbiorcy zachęcani są do analizy losów bohatera i własnych, a także zmierzenia się ze stereotypami.
Poza projekcją filmu, dyskusją z psychologami i terapeutami, odbywać się będą autorskie warsztaty rozwoju osobistego, prowadzone metodą Arnolda Mindella. Jest to metoda psychologii procesu stosowana w terapii, grupach teatralnych oraz w pracy artystycznej. W warsztatach wykorzystywane są techniki odgrywania ról, kreatywnego pisania, pracy ze snami i mitami oraz pracy z ciałem.
Projekt rozpoczął się pokazem filmu Woody’ego Allena „Zelig”w ramach pierwszego cyklu „Inność”. Cykl ten poświęcony jest odmienności, wykluczeniu, strachu przed innością i kosztom wyróżniania się.
Patronem przedsięwzięcia jest Instytut Kultury i Komunikowania SWPS.
nazwa kategorii: Kreacje / printy
CZYTAJ TEŻ:
-
19.11.2024
Drzewo Roku 2025 – zgłoszenia do końca listopada!
-
15.11.2024
„Moje czarne szczęście” już w sprzedaży w Biedronce
-
11.11.2024
Te kampanie społeczne dostały Effie!
-
11.11.2024
#Niepodległadohymnu – akcja śpiewania hymnu 11.11 w samo południe
-
31.10.2024
Artyści biorą na warsztat tablety. Współpraca Huawei i Akademii Sztuk Pięknych
-
28.10.2024
„Dziś wszyscy jesteśmy twórcami cyfrowymi” — 25. konkurs Galerii Plakatu AMS