„Partnerstwo to znacznie więcej niż kompromis. To czerpanie z różnorodności, które przynosi wszystkim korzyści” – mówi Ros Tennyson, ekspertka w dziedzinie partnerstwa trójsektorowego z The Partnering Initiative. Praktyczną wiedzę na ten temat można będzie zdobyć podczas kursu „Akademia Partnerstwa”.
Od czasu pojawienia się w Polsce funduszy unijnych, termin 'partnerstwo’ stał się bardzo modny i nad wyraz często używany. W ramach programu LEADER powstało w całym kraju kilkaset Lokalnych Grup Działania, obecnie powstają Lokalne Grupy Rybne, w realizowanym w poprzednich latach programie EQUAL także powstawały partnerstwa. Większość tych struktur nastawiona jest jednak wyłącznie na pozyskanie i sprawne rozdysponowanie funduszy unijnych, a nie na prawdziwie partnerską, długofalową współpracę na rzecz dobra publicznego. W ferworze dzielenia pieniędzy gubi się często najważniejsza idea.
Kurs „Akademia Partnerstwa” jest adresowany do przedstawicieli wszystkich sektorów życia publicznego – organizacji pozarządowych, dużych i małych firm, instytucji rządowych i samorządowych, uczelni i szkół – którzy chcą stosować partnerstwo w praktyce, przyczyniając się tym samym do bardziej dynamicznego rozwoju społeczno-gospodarczego regionu i budowania atmosfery współpracy. Program Akademii Partnerstwa został opracowany wspólnie przez praktyków partnerstwa z Polski i Wielkiej Brytanii. Kurs bazuje z jednej strony na metodyce stosowanej od ponad 15 lat w wielu krajach świata przez The Partnering Initiative (program Międzynarodowego Forum Liderów Biznesu), z drugiej – na polskich doświadczeniach z wdrażania idei partnerstwa w praktyce (działalność Krajowej Sieci Grup Partnerskich wspieranej przez Fundację Partnerstwo dla Środowiska).
Podczas 3-miesięcznego kursu (kwiecień – czerwiec 2010) uczestnik nabędzie wiedzę na temat wszystkich faz cyklu rozwoju partnerstwa (planowanie, budowanie, zarządzanie i utrzymywanie relacji, przegląd i korekta, utrwalanie wyników działań), praktyczne umiejętności (komunikacja wewnętrzna, moderacja, prowadzenie negocjacji, analiza i refleksja, tworzenie studium przypadku, współpraca w grupie, komunikacja zewnętrzna, monitoring i ewaluacja, zmiany w składzie partnerstwa, prowadzenie dokumentacji oraz sprawozdawczość) oraz doświadczenie w konfrontacji z funkcjonującym partnerstwem, a także w organizacji pracy własnego zespołu partnerskiego.
Koszt kursu wynosi 6.000 zł. W ramach I edycji zostaną przyznane stypendia na pokrycie całkowitych kosztów kursu dla 15 uczestników. Zgłoszenia przyjmowane są do 31 marca 2010 r.
Więcej informacji na www.akademiapartnerstwa.pl
nazwa kategorii: Kreacje / printy
CZYTAJ TEŻ:
-
19.11.2024
Drzewo Roku 2025 – zgłoszenia do końca listopada!
-
15.11.2024
„Moje czarne szczęście” już w sprzedaży w Biedronce
-
11.11.2024
Te kampanie społeczne dostały Effie!
-
11.11.2024
#Niepodległadohymnu – akcja śpiewania hymnu 11.11 w samo południe
-
31.10.2024
Artyści biorą na warsztat tablety. Współpraca Huawei i Akademii Sztuk Pięknych
-
28.10.2024
„Dziś wszyscy jesteśmy twórcami cyfrowymi” — 25. konkurs Galerii Plakatu AMS