Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce 16 września przypomni warszawiakom szkolne lata, by uświadomić im, jak ważna w rozwoju dziecka jest edukacja oraz o tym, że nie wszyscy najmłodsi mają równe szanse społeczne. O godzinie 11.00 przy kościele Św. Anny zostanie zbudowana instalacja przypominająca szkolną klasę. W centralnym punkcie instalacji stanie dioda – współczesna wersja tablicy, z której będzie można się dowiedzieć więcej o akcji „Powrót do szkoły” i o Stowarzyszeniu SOS Wioski Dziecięce. Przed tablicą zostaną ustawione szkolne ławki, w których zasiądą gwiazdy (m.in. Natalia Kukulska i Maciej Musiał) oraz eksperci SOS. Uczestnicy porozmawiają o barierach edukacyjnych i powspominają szkolne lata. Obok szkolnej klasy powstanie podwórko, gdzie będzie można zrobić fikołka na trzepaku czy pograć w klasy. Planowane są też atrakcje dla najmłodszych. Akcja zakończy się około 17:00.
Według raportu Centrum Badania Opinii Społecznej, w ubiegłym roku rodzice wydali średnio 1031 zł na przygotowanie dziecka do szkoły. Najdroższe są podręczniki, których ceny wciąż rosną. Ale potrzebne są też zeszyty, tornistry i różne przybory szkolne. W każdej rodzinie SOS jest 5-8 dzieci, które trzeba przygotować do szkoły. Wsparcia potrzebują również maluchy uczęszczające do świetlic prowadzonych przez Stowarzyszenie. Są to dzieci z ubogich, wielodzietnych rodzin, należące do grupy szczególnie zagrożonej wykluczeniem społecznym.
W realizacji kampanii SOS Wioski Dziecięce wspiera Rochstar Events oraz VIVA-System, TRIAS Event Engineering, Szkoła Podstawowa nr 81 w Warszawie, MCC Mazurkas Conference Centre & Hotel, BREMEX ATRAKCJE NA IMPREZY, Stowarzyszenie Avangarda, Koło Naukowe UW Ludus, LocWorks i Granny.
nazwa kategorii: Kreacje / printy
CZYTAJ TEŻ:
-
09.01.2025
1,5 mln nowych ryb trafiło do Odry
-
07.01.2025
Mattel dostosowuje swoje gry do potrzeb osób nierozróżniających kolorów
-
23.12.2024
Mennica Polska wybiła pierwszą monetę zaprojektowaną przez dziecko
-
22.12.2024
Ruszyła 3. edycja konkursu CSR Poland Awards!
-
10.12.2024
Sigma — Młodzieżowym Słowem Roku 2024
-
04.12.2024
5 rzeczy, które warto wiedzieć o ESG. Zapraszamy na webinar 6 grudnia