STOP Barierom dla niepełnosprawnych!
Ruszyła kampania STOP Barierom realizowana przez Fundację Neuron Plus. Projekt propaguje ideę likwidacji barier przez przedsiębiorstwa i instytucje oraz wspiera aktywizację osób z niepełnosprawnością do pełnoprawnego funkcjonowania w codziennym życiu. Kampania STOP Barierom jest kierowana do firm i instytucji, posiadających rozwiązania adresowane do osób niepełnosprawnych oraz tych, które zamierzają dopiero wprowadzić konieczne modyfikacje, by przyłączyły się do akcji.
W ramach kampanii powstała strona www.stopbarierom.pl, na której umieszczono na bieżąco aktualizowaną mapę miejsc bez barier dla osób z niepełnosprawnością. Obecnie można tam znaleźć bazę oddziałów i bankomatów PKO Banku Polskiego, a w niedługim czasie także kolektury Totalizatora Sportowego. Kolejnym etapem kampanii będzie rozbudowa witryny www.stopbarierom.pl o materiały merytoryczne oraz narzędzie interaktywnej komunikacji – live chat, umożliwiające uzyskanie porad online przez osoby niepełnosprawne m.in. w tematach rehabilitacji czy dietetyki. Wszystko to pozwoli przekształcić stronę internetową w hub informacyjno-edukacyjny dla osób z niepełnosprawnościami i ich opiekunów.
Działalność Fundacji Neuron Plus stanowi odpowiedź na aktualne potrzeby osób zagrożonych wykluczeniem społecznym z powodu niepełnosprawności umysłowej, neurologicznej oraz genetycznej. Fundacja stara się przełamywać bariery w obszarach, w których występują wszelkie problemy i ograniczenia, związane z aktywnym funkcjonowaniem osób niepełnosprawnych w społeczeństwie. Projekt STOP Barierom potrwa do końca grudnia 2019 roku. Więcej informacji o Fundacji można znaleźć na stronie www.neuronplus.pl
nazwa kategorii: Wydarzenia
CZYTAJ TEŻ:
-
23.11.2023
„Sernik z kamieniami” już w sprzedaży!
-
21.11.2023
Dzień jak co dzień
-
20.11.2023
Najlepsza inwestycja
-
20.11.2023
Po raz dziesiąty Mosznowładcy zapuszczają wąsy i badają mężczyzn w całej Polsce
-
16.11.2023
Gdy las się pali, pali nie tylko on
-
15.11.2023
Zapraszamy na webinar dla mediów – jak nie stygmatyzować osób w kryzysie psychicznym