„Społeczny miód”, czyli produkt, który powstał dzięki akcji „Kup ul dla Zambii”, może niedługo trafić do polskich sklepów. Kulczyk Foundation, która razem z organizacją COMACO tworzy polsko-zambijskie przedsiębiorstwo społeczne, rozpoczyna starania o dopuszczenie do sprzedaży i poszukuje sieci sklepów, która będzie chciała go dystrybuować. Wszystkich chętnych do pomocy, wsparcia, dystrybucji miodu, prosi o kontakt na mail: zambia@kulczykfoundation.org.pl.
Community Markets for Conservation (COMACO) to organizacja, która pomogła w Zambii 100 tysiącom ludzi stać się farmerami. Osoby żyjące z kłusownictwa otrzymują od działaczy ule, dzięki czemu mogą zacząć zarabiać na życie w legalny sposób i jednocześnie przyczynić się do poprawy stanu środowiska naturalnego – nie zabijają zwierząt, a pomagają żyć bardzo pożytecznym pszczołom. Przedsiębiorstwo społeczne polega na tym, że zysk inwestowany jest we wzmocnienie pozytywnego efektu społecznego. Wiele jest na świecie przedsięwzięć, w który owoce ciężkiej pracy tysięcy ludzi przynoszą zysk komu innemu. Tu jest inaczej. Każde opakowanie miodu, które ktoś kupi w Polsce to pieniądze dla przedsiębiorstwa społecznego w Zambii. Przekazane mu w 100 procentach – tłumaczą organizatorzy.
W dalszym ciągu można ufundować ul w Zambii za 75 zł. Jako podziękowanie darczyńca otrzyma Certyfikat Inwestora Społecznego. Będzie widniało na nim nazwisko inwestora i podpis Dale’a Lewisa – założyciela organizacji CommunityMarkets for Conservation (COMACO) w Zambii oraz Dominiki Kulczyk. Więcej informacji znajduje się tutaj.
nazwa kategorii: Kreacje / printy
CZYTAJ TEŻ:
-
19.11.2024
Drzewo Roku 2025 – zgłoszenia do końca listopada!
-
15.11.2024
„Moje czarne szczęście” już w sprzedaży w Biedronce
-
11.11.2024
Te kampanie społeczne dostały Effie!
-
11.11.2024
#Niepodległadohymnu – akcja śpiewania hymnu 11.11 w samo południe
-
31.10.2024
Artyści biorą na warsztat tablety. Współpraca Huawei i Akademii Sztuk Pięknych
-
28.10.2024
„Dziś wszyscy jesteśmy twórcami cyfrowymi” — 25. konkurs Galerii Plakatu AMS