Silikonowe opaski z cytatami z Biblii rozdaje proboszcz parafii luterańskiej w Szczyrku, ksiądz Jan Byrt. Duchowny poinformował, że chce w ten sposób spopularyzować Słowo Boże. Akcja potrwa do końca czerwca.
Na ten pomysł księdza Byrta naprowadziły słowa z Biblii, według których Bóg zalecił narodowi izraelskiemu noszenie Słowa Bożego na ramieniu.
Opaski są purpurowe, zielone lub purpurowo-pomarańczowe. Cytaty to biblijne zdania: „Będę cię strzegł wszędzie dokądkolwiek pójdziesz” oraz „Niech ci błogosławi pan i niechaj cię strzeże”. Ksiądz przygotował ich 1,1 tys. sztuk. Zakup opasek sfinansował prywatny sponsor, który przyjechał do Szczyrku, żeby wesprzeć wcześniejszą akcję księdza, w której fragmenty Biblii były drukowane na koszulkach.
Opaski otrzymać może każdy, bez względu na wyznanie. Można je odebrać osobiście w parafii. Można też napisać do duchownego e-mail: salmopol@wp.pl.
Ksiądz Jan Byrt słynie z nieszablonowych pomysłów. Niedawno zainicjował wzniesienie kamiennego ołtarza na górze Kotarz w Beskidach, gdzie będą odprawiane nabożeństwa ekumeniczne w intencji Europy. Z jego inspiracji przy Białym Krzyżu w Beskidzie Śląskim stanęły kamienne tablice z wykutym dekalogiem. Duchowny podczas nabożeństw używa także kielicha – repliki legendarnego świętego Graala. Rozdawał biblie oraz zainicjował akcję przekazywania używanych nart uboższym.
Salmopolski proboszcz, z parafii w Szczyrku, mówi: „Słowo Boże trzeba zwiastować w różnorodny sposób, opierając się na najnowszych trendach.”
PAP, www.naukawpolsce.pap.pl
nazwa kategorii: Wydarzenia
CZYTAJ TEŻ:
-
16.05.2022
Największe w Polsce wydarzenie odpowiedzialnego biznesu już 25 maja
-
10.05.2022
Gazeta.pl i Ukrayina.pl licytują słynne znaczki pocztowe z podpisami bohaterów Ukrainy
-
06.05.2022
Muzeum Narodowe w Warszawie i AMS pokazują sztukę w przestrzeni miasta
-
03.05.2022
Ruszyły zgłoszenia do Effie Awards 2022. Szykują się zmiany w kategoriach
-
29.04.2022
Polonez na Krajowej liście niematerialnego dziedzictwa kulturowego
-
28.04.2022
Saype przy wsparciu Lavazzy stworzył gigantyczne dzieło w sercu Wenecji