Skąd Polacy najchętniej sprowadzają samochody?
Sprowadzanie aut z zagranicy nadal cieszy się w Polsce dużą popularnością. W II kwartale 2022 r. stanowiły one ponad połowę wszystkich dostępnych ofert na rynku samochodów używanych. Dane serwisu autobaza.pl jednoznacznie wskazują, że największym zaufaniem wśród polskich kierowców cieszą się pojazdy niemieckie, które od lat pozostają w tej kwestii niepodważalnym liderem. W II kwartale br. samochody pochodzące z Niemiec stanowiły aż 38% wszystkich ofert na rynku wtórnym. Na drugim miejscu ponownie znalazły się auta importowane z Francji – stanowiły one 8% wszystkich ofert dostępnych na rynku wtórnym. Warto zaznaczyć, że w II kwartale 2022 roku Polacy sprowadzili ich aż o 34% więcej niż w roku 2021.
Podobnym wzrostem zainteresowania cieszyły się w II kwartale br. także samochody sprowadzane ze Stanów Zjednoczonych – odnotowano 38% zwiększenie się wolumenu ofert w porównaniu do analogicznego okresu w 2021 r., co dało im w sumie udział około 4% w całym rynku. Także auta pochodzące z Belgii stanowiły w tym roku 4% importowanych pojazdów – w tym przypadku wzrost wyniósł jednak jedynie 2%.
W Polsce od wielu lat obecny jest trend sprowadzania samochodów z Niemiec, które cieszą się największym zaufaniem społeczeństwa – mówi Marek Trofimiuk, ekspert serwisu motoryzacyjnego autobaza.pl. – Co więcej, widać ogromną różnicę w stosunku do innych państw – sprowadzane z nich pojazdy stanowią jedynie kilka procent rocznego importu. Liderowanie Niemiec wynika między innymi z niedużej odległości pomiędzy krajami, dzięki czemu transport następuje szybko i sprawnie. Istotne znaczenie ma także ogólnie panujące wśród Polaków przekonanie, że nasi zachodni sąsiedzi bardzo dbają o swoje samochody i poruszają się nimi jedynie po dobrej jakości drogach.
Pomimo że tak cenione przez Polaków niemieckie samochody słyną z solidności, a ich właściciele z dbania o ich stan, nigdy nie można być pewnym, że oglądany na aukcji samochód nie przeszedł w przeszłości poważnej szkody. Jest to trudne do zweryfikowania na własną rękę, szczególnie wtedy, kiedy auto zostało importowane do Polski. Sytuację zmieniają dostępne na rynku raporty historii pojazdu.
Dzięki raportom autobazy.pl niejednokrotnie zdarzało się „uratować” osoby przed kupnem samochodu z „bogatą” przeszłością – podsumowuje Marek Trofimiuk, ekspert serwisu motoryzacyjnego autobaza.pl. – Dostępne w naszych bazach dane z Niemiec, Francji, Belgii, Szwajcarii i wielu innych europejskich rynków, a także z USA, pozwalają dobrze prześledzić przeszłość auta, którym się interesujemy. W przypadku ewentualnych incydentów z udziałem pojazdu, znajdziemy ich opis oraz oszacowanie wartości.
Raporty autobazy.pl umożliwiają „prześwietlenie” historii samochodów importowanych. Zebrane międzynarodowe dane pozwalają m.in. na weryfikację dat przeprowadzanych przeglądów, przebiegu pojazdów czy odnotowanych wypadków. Dla marek BMW i Ford dostępna jest także szczegółowa lista wszystkich wizyt serwisowych w ASO. Serwisowi autobaza.pl został również przyznany certyfikowany dostęp do National Motor Vehicle Title Information System (NMVTIS) czyli do Krajowego Systemu Informacji o tytułach pojazdów silnikowych w USA.
Źródło informacji: Autoiso Sp. z o.o.
nazwa kategorii: Kreacje / printy
CZYTAJ TEŻ:
-
19.11.2024
Drzewo Roku 2025 – zgłoszenia do końca listopada!
-
15.11.2024
„Moje czarne szczęście” już w sprzedaży w Biedronce
-
11.11.2024
Te kampanie społeczne dostały Effie!
-
10.11.2024
MAMY czas na zdrowie?
-
06.11.2024
Nie miej tego w d*pie
-
05.11.2024
Faceci nie chcą kwiatów