British Council inauguruje europejską część globalnego programu związanego z klimatem: Challenge Europe. Będzie to trzyletnia kampania, która w zamierzeniu ma trwale wpłynąć na debatę nad zmianami klimatu. Celem kampanii jest przyspieszenie zmian idących w kierunku obniżenia emisji dwutlenku węgla.
W każdym z 15 krajów uczestniczących w programie od 15 do 20 młodych liderów (pomiędzy 20. a 35. rokiem życia) będzie pracować razem jako „rzecznicy klimatu”, aby odkryć nowe sposoby redukcji zużycia węgla oraz nowe metody utylizacji. Każda grupa zaoferuje swoje umiejętności i pomysły wywodzące się z różnych doświadczeń. Grupy będą pracować w wielu dziedzinach, aby zgromadzić i opracować, a potem wybrać trzy konkretne propozycje. Ich pomysły w zamierzeniu będą miały potencjał by wpłynąć na obniżenie emisji dwutlenku węgla poprzez zmiany w prawie, sposobie prowadzenia biznesu i ludzkim zachowaniu. Wymiernym efektem programu będzie nawiązanie współpracy przez 200 lub więcej młodych liderów pracujących razem nad 42 konkretnymi rozwiązaniami.
Ci młodzi ludzie przekażą swoje pomysły szerszej publiczności, w tym uznanym ekspertom, filantropom, organizacjom komercyjnym oraz przedsiębiorcom z różnych dziedzin, którzy pomogą w ich urzeczywistnieniu.
Program oferuje nowemu pokoleniu możliwość wykorzystania cennego czasu i nieocenionych talentów do znalezienia rozwiązań, które pomogą pokonać kryzys.
Przez cały czas trwania programu British Council będzie aktywnym partnerem wielu organizacji w całej Europie: korporacji, organizacji pozarządowych, ekologicznych i akademickich.
Filozofia kampanii jest prosta: dokonać zmian poprzez współpracę, innowację, energię, pasję, zrozumienie i dzielenie się wiedzą.
W roku 2008 w programie Challenge Europe będzie uczestniczyć 15 krajów Europy: Czechy, Dania, Estonia, Finlandia, Węgry, Irlandia, Łotwa, Litwa, Norwegia, Polska, Słowacja, Słowenia, Szwecja, Wielka Brytania i Ukraina.
W Polsce wszyscy chętni mogą zgłaszać się do 5 maja 2008 roku wypełniając wniosek na stronie: http://www.britishcouncil.org/pl/carbonapplication.doc.
Kandydaci powinni mieć już na swoim koncie dokonania w zakresie ochrony środowiska, znać dobrze język angielski, mieć zapał i chęć zaangażowania się w działania prospołeczne.
nazwa kategorii: Kreacje / printy
CZYTAJ TEŻ:
-
19.11.2024
Drzewo Roku 2025 – zgłoszenia do końca listopada!
-
15.11.2024
„Moje czarne szczęście” już w sprzedaży w Biedronce
-
11.11.2024
Te kampanie społeczne dostały Effie!
-
11.11.2024
#Niepodległadohymnu – akcja śpiewania hymnu 11.11 w samo południe
-
31.10.2024
Artyści biorą na warsztat tablety. Współpraca Huawei i Akademii Sztuk Pięknych
-
28.10.2024
„Dziś wszyscy jesteśmy twórcami cyfrowymi” — 25. konkurs Galerii Plakatu AMS