Razem możemy pomóc Polsce odetchnąć!
Kampania ekologiczna „Rodzice i dzieci, Powietrze bez śmieci” zaprasza dzieci i nauczycieli do ochrony środowiska oraz wspólnej walki o atrakcyjne nagrody. Inicjatywa Fundacji PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza, spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem. Razem możemy pomóc Polsce odetchnąć!
Celem projektu „Powietrze bez śmieci” jest edukacja lokalnych społeczności oraz najmłodszych uczniów szkół podstawowych poprzez udział w atrakcyjnych konkursach. Dla wszystkich szkół, które zgłosiły się do programu, Fundacja PGNiG przygotowała tak zwane ANTYSMOGBOXY, czyli specjalne zestawy edukacyjne ze scenariuszami lekcji oraz pomysłami na doświadczenia i eksperymenty naukowe dla klas I–III. Na ich podstawie do 27 kwietnia br. nauczyciele przeprowadzą serię pięciu lekcji ekologicznych, poświęconych zanieczyszczeniom powietrza i sposobom na walkę z nimi.
Powietrze bez śmieci #1 – Co to jest powietrze?
Rodzice i dzieci, powietrze bez śmieci – tak nazywa się nasz program edukacyjny, ale skąd pewność, że powietrze w ogóle istnieje? Na to i inne pytania odpowie Radek Brzózka. Zapraszamy na premierę cyklu filmów edukacyjnych o powietrzu i smogu.Powietrze bez śmieci – odcinek 1 "Co to jest powietrze?"
Opublikowany przez Powietrze bez śmieci na 2 lutego 2018
– To ważne, aby już od najmłodszych lat dzieci uczyły się, jak dbać o środowisko naturalne i przekazywały tę wiedzę swoim rodzicom. Tylko wspólnie możemy sprawić, że w przyszłości będziemy oddychać czystym powietrzem – podkreśla Zbigniew Kajdanowski, Prezes Fundacji PGNiG.
Oprócz serii lekcji edukacyjnych, w jednej ze szkół w każdym z 16 województw pojawi się Radek Brzózka, ambasador programu „Powietrze bez śmieci”. Prezenter telewizyjny i popularyzator nauki weźmie udział w lekcjach pokazowych, podczas których wspólnie z dziećmi i nauczycielami przeprowadzi eksperymenty naukowe związane z zanieczyszczeniami powietrza. Na podstawie m.in. zaangażowania uczniów i innowacyjności w prowadzeniu zajęć zostaną wybrani autorzy najlepszych i najbardziej kreatywnych lekcji. Każda z trzech zwycięskich szkół otrzyma warte 30 tys. zł nowoczesne wyposażenie dla pracowni przyrodniczych.
– Bardzo się cieszymy, że nasz program spotkał się z tak dużym zainteresowaniem zarówno wśród szkół, jak i gmin. Zła jakość powietrza w Polsce jest realnym problemem, a jednym z głównych sposobów na walkę z tym zjawiskiem jest edukacja i budowa świadomości ekologicznej – powiedział Łukasz Kroplewski, Wiceprezes PGNiG SA.
170 gmin, które zgłosiły się do programu powalczy o atrakcyjną nagrodę – wybudowanie przez Fundację Naukowej Stacji Zabaw PGNiG o wartości około 100 tys. zł. Do wygrania jest pięć tego typu stacji zabaw, a o wyborze zwycięskich gmin zadecyduje głosowanie internautów.
Aby wziąć udział w głosowaniu, organizatorzy zapraszają na stronę www.powietrzebezsmieci.pl. Do oddania głosu niezbędne będzie zapoznanie się z przygotowanym materiałem edukacyjnym o zanieczyszczeniach powietrza i udzielenie odpowiedzi na proste pytanie ekologiczne. Głosowanie potrwa do 28 lutego br., a ostatnią zwycięską gminę poznamy 2 marca. Więcej informacji o kampanii PGNiG można znaleźć na www.powietrzebezsmieci.pl lub na www.fb.com/PowietrzeBezSmieci
nazwa kategorii: Kreacje / printy
CZYTAJ TEŻ:
-
21.11.2024
Gwiazdka dla bezdomniaków
-
19.11.2024
Drzewo Roku 2025 – zgłoszenia do końca listopada!
-
15.11.2024
„Moje czarne szczęście” już w sprzedaży w Biedronce
-
10.11.2024
MAMY czas na zdrowie?
-
08.11.2024
Pokolenie Z na rynku pracy. Najnowszy raport OLX Praca
-
06.11.2024
Nie miej tego w d*pie