Proszę wyłączyć komórkę!
Akcje społeczne dotyczące kultury osobistej to rzadkość. Tym bardziej warto przyjrzeć się prześmiesznej kampanii, namawiającej do wyłączania smartfonów w kinie i nieświecenia ich ekranami bliźnim po oczach w trakcie seansu.
Seria króciutkich, zaledwie 20-sekundowych filmików została zrealizowana przez tajlandzki oddział agencji Leo Burnett na zamówienie Major Cineplex Group, największego operatora kinowego w Tajlandii. Każdy z filmów to wariacja na temat klasyka – odpowiednio – „Obcego – ósmego pasażera Nostromo”, „King Konga” oraz „Kręgu” („The Ring”). Twórcy klipów postawili jednak na czysty absurd i nonsens. I tak w jaskini Obcego zamiast ksenomorfa spotykamy kompletnie pijanego jegomościa, ukochana King Konga pali jak smok, a upiorna dziewczynka z „Kręgu”… zresztą lepiej samemu obejrzeć. Niezależnie jednak od poziomu niedorzeczności ukazanych scenek przekaz jest prosty i klarowny: przed seansem proszę wyłączyć komórkę!
zobacz także
-
07.06.2026Wydarzenia
Tak wyglądało pierwsze Forum Karmimy Psiaki – Razem dla dobra zwierząt
-
07.06.2026Kampanie
Te jądra mogą zawierać śladowe ilości plastiku
-
07.06.2026Odpowiedzialny biznes / CSR
IKEA znalazła najbardziej nasłoneczniony metr kwadratowy Szwecji
-
03.06.2026slider
Młodzież 2025. Co pokazało badanie CBOS i KCPU?
-
01.06.2026Wydarzenia
Nagrodzone projekty z obszaru Społeczności Lokalnej
-
31.05.2026Wydarzenia
Rzuć palenie z farmaceutą. Kampania o walce z nałogiem






