logo kampanie społeczne
Wydawcą
portalu jest:
logo fabryka komunikacji społecznej
  • Kampanie
  • Wydarzenia
  • Do kawy
  • Z Misją
Facebook LinkedIn FKS
logo kampanie społeczne
Wydawcą
portalu jest:
logo fabryka komunikacji społecznej
  • Z Misją
  • Do kawy
  • Wydarzenia
  • Kampanie
zamknij
SZUKAJ
Strona główna > Kampanie > Poznaj Poznań
14.02.2008
Tematy: Kampanie, Polska, Marketing regionalny

Poznaj Poznań



Miasto Poznań przygotowało wielkoformatowe walentynki. Urząd Miasta, korzystając z Dnia Świętego Walentego, przeprowadził kampanię wizerunkową, zachęcającą do odwiedzania Poznania. W Warszawie, Wrocławiu, Krakowie, Łodzi, Gdańsku i Gdyni zawieszono 170 stylizowanych na kartki dla zakochanych billboardów z hasłem „Poznańmy się”.

Dla tych, którzy potrzebują czegoś więcej niż zaproszenie do odwiedzin, przygotowano konkurs na wymyślenie najlepszego dowcipu o poznaniakach. Nagrodą w konkursie było pięć podwójnych zaproszeń na weekend do Poznania. Informacja o konkursie została umieszczona jako postscriptum na billboardowych kartkach, a żeby zapoznać się ze szczegółami, trzeba było odwiedzić internetową stronę Urzędu Miasta.

Walentynkowa kampania wizerunkowa Poznania była kolejnym etapem promocji miasta. Wcześniej poznaniacy na billboardach i telewizyjnych spotach składali mieszkańcom innych miast życzenia z okazji świąt Bożego Narodzenia. Kosztująca 65 tys. zł. kampania miała przyczynić się do przełamania stereotypu poznaniaka jako porządnego, ale przesadnie oszczędnego, racjonalnego ponuraka. Akcja wzbudziła zainteresowanie w lokalnych mediach, których relacje dodatkowo przyczyniły się do promocji Poznania.
M. Durda



Nazwa kampanii:
Poznańmy się
Czas:
2008.2.1 - 2008.2.15
Nadawca:
Urząd Miasta Poznania
Media:
Billboardy
Wykonawca:
Just
Adresaci:
mieszkańcy Wrocławia, Łodzi, Gdańska, Gdyni, Krakowa i Warszawy
Hasło kampani:
Poznańmy się





15.06.2026 polecamy

Raport o przemocy rówieśniczej „RÓWIEŚNICY”. Przebadano ponad 140 tys. dzieci!


Raport „RÓWIEŚNICY” Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę przedstawia wyniki największego w Polsce badania dotyczącego przemocy rówieśniczej*. Wzięło w nim udział 141 911 uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Co pokazało badanie? Nawet 87% młodych ludzi może doświadczać przemocy rówieśniczej, aż trzy czwarte (75%) polskich uczniów deklaruje doświadczenie cyberprzemocy. Nadal powszechna pozostaje także przemoc fizyczna, której doświadcza 63% badanych. Z kolei powtarzalnego dręczenia w kontakcie bezpośrednim (bullyingu) doświadczyła prawie jedna trzecia (31%) dzieci i nastolatków, a jedna piąta (20%) doświadczyła dręczenia w internecie (cyberbullyingu). [caption id="attachment_53250" align="aligncenter" width="556"] Grafika: Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę[/caption] Te zachowania przemocowe są najczęstsze Wśród najczęstszych zachowań przemocowych, których...

Zobacz więcej
nazwa kategorii: Wydarzenia

zobacz także


  • 15.06.2026Wydarzenia

    Raport o przemocy rówieśniczej „RÓWIEŚNICY”. Przebadano ponad 140 tys. dzieci!

  • 07.06.2026Wydarzenia

    Tak wyglądało pierwsze Forum Karmimy Psiaki – Razem dla dobra zwierząt

  • 07.06.2026Kampanie

    Te jądra mogą zawierać śladowe ilości plastiku

  • 03.06.2026slider

    Młodzież 2025. Co pokazało badanie CBOS i KCPU?

  • 01.06.2026Wydarzenia

    Nagrodzone projekty z obszaru Społeczności Lokalnej

  • 31.05.2026Wydarzenia

    Rzuć palenie z farmaceutą. Kampania o walce z nałogiem

chcesz zrobić kampanię?
logo kampanie społeczne
Wydawcą
portalu jest:
logo fabryka komunikacji społecznej
  • Kampanie
  • Wydarzenia
  • Do kawy
  • Z Misją
  • Kontakt
  • Patronat
  • Konkurs Kampania Społeczna Roku
  • Polityka prywatności
  • Logotypy do pobrania

Zapraszamy wszystkich do przesyłania na adres redakcja@kampaniespoleczne.pl swoich projektów (plakatów, ilustracji, filmów, przedmiotów), które mają przesłanie prospołeczne. Najciekawsze opublikujemy!

Ta strona używa ciasteczek