3 grudnia 2012 rusza charytatywna akcja świąteczna, w ramach której ITAKA zbiera środki na pomoc dla rodzin osób zaginionych. W akcji może wziąć udział każdy, organizując zbiórkę pieniędzy podczas spotkań świątecznych zarówno tych rodzinnych, jak i służbowych.
Dla rodzin osób zaginionych Święta Bożego Narodzenia to czas trudny, gdyż przywołuje wspomnienia o najbliższych, z którymi nie mogą się spotkać. Fundacja ITAKA od początku istnienia nie tylko poszukuje osób zaginionych, ale również wspiera rodziny i ich bliskich. Właśnie w tym czasie rozpoczyna akcję charytatywną, z której dochód zostanie przeznaczony na linie wsparcia dla rodzin, których bliscy zaginęli.
W tym roku „Podwieczorek dla zaginionych” odbędzie się w dniach 3 grudnia 2012 roku do 6 stycznia 2013 roku. Do tego wydarzenia Fundacja wraca po kilku latach przerwy, na prośbę osób, które chcą wspierać jej działania. Do udziału w akcji może przyłączyć się każdy, zarówno osoby prywatne, jak i firmy, restauracje, szkoły, uczelnie, instytucje publiczne. Może to być osobne wydarzenie poświęcone zaginięciom, ale również puszka postawiona podczas firmowych wigilii czy spotkań noworocznych. Wszystkie te spotkania połączy wspólny cel: pomoc rodzinom osób zaginionych.
Każdy, kto zdecyduje się przyłączyć do akcji Podwieczorek dla zaginionych, może zgłosić chęć udziału poprzez stronę www.podwieczorek.zaginieni.pl. Zgłoszenie zostanie zarejestrowane, a Fundacja prześle materiały promocyjne, puszkę do kwestowania i plakat akcji. Dodatkowo pomoże w promocji wydarzenia, informując o nim lokalne media oraz zamieszczając zawieszając informację na stronie akcji oraz Facebooku.
Akcję zakończy wystawa fotograficzna „Zaginieni”. Zdjęcia będzie można zobaczyć od 7 stycznia do 27 stycznia 2013 r. w warszawskiej galerii SKWER. Od lutego do czerwca wystawa będzie prezentowana w innych miastach Polski, między innymi w Katowicach i Trójmieście. Honorowy patronat nad wystawą objęła pani Małgorzata Tusk, Małżonka Premiera RP. Celem wystawy jest zwiększenie świadomości społecznej o potrzebie niesienia pomocy osobom, których dotknęła tragedia zaginięcia członka rodziny. Wystawa obejmuje zdjęcia przedstawiające pokoje zaginionych, gdzie wszystko zostawione jest tak, jak przed ich zniknięciem, a ich rodziny nadal wierzą, że ich najbliżsi wrócą.
Autorką zdjęć jest Karolina Jonderko, absolwentka Warszawskiej Szkoły Filmowej, studentka IV roku fotografii na PWSFTViT w Łodzi, zdobywczyni licznych nagród i wyróżnień. Swoje prace wystawiała m.in. w Polsce, w Niemczech, Portugalii, Anglii i Francji. Wystawa jest elementem projektu zrealizowanego przez autorkę pod nazwą „Lost”. Kuratorem wystawy jest Filip Ćwik, Fotoreporter tygodnika „Newsweek Polska”, wcześniej związany z „Gazetą Wyborczą”. Tworzył i prowadził Dział Foto w dzienniku „Polska The Times”, jest pomysłodawcą i jurorem konkursu „Newsreportaż”.
Środki zebrane w ramach akcji Podwieczorek dla zaginionych zostaną przeznaczone na działanie linii wsparcia dla rodzin osób zaginionych: 22 654 70 70 i 801 24 70 70 oraz numeru 116 000 – telefonu w sprawie zaginionego dziecka i nastolatka. Koszty działania linii to przede wszystkim koszty połączeń oraz koszty pracy specjalistów ds. poszukiwań – psychologów, prawników i pracownika socjalnego, dyżurujących przy tych liniach.
Portal kampaniespołeczne.pl jest patronem medialnym akcji.
nazwa kategorii: Kreacje / printy
CZYTAJ TEŻ:
-
14.04.2025
Nie wyrzucaj ubrań do odpadów zmieszanych!
-
23.03.2025
Operacja Czysta Rzeka
-
20.03.2025
Polski Buk z Dalkowa zwycięzcą konkursu Europejskie Drzewo Roku 2025!
-
10.02.2025
Sadyba Best Mall z innowacyjnym rozwiązaniem dla osób niewidomych i niedowidzących
-
09.02.2025
Konkurs na kreatywną kampanię szkoły wyższej
-
09.02.2025
Konferencja CSR Poland 2025