Pierwsza Przymiarka podopiecznych rodzinnych domów dziecka
„Pierwsza Przymiarka” to pilotażowy projekt skierowany do młodzieży z placówek opiekuńczych oraz rodzinnych domów dziecka, organizowany przez firmę LPP oraz Fundację Innowacji Społecznej. Jego celem jest umożliwienie zdobycia pierwszych umiejętności i doświadczeń zawodowych podopiecznym rodzinnych domów dziecka przygotowującym się do rozpoczęcia
dorosłego życia na własny rachunek.
Młodzi ludzie przygotowujący się do rozpoczęcia samodzielnego życia poza murami placówki są gotowi do podjęcia pierwszej pracy zawodowej. Podejmując taką decyzję w bardzo młodym wieku, stają przed wieloma wyzwaniami związanymi z prowadzeniem życia na własny rachunek. Pozbawieni wsparcia ze strony rodziny, muszą sami zatroszczyć się o swój korzystny start w dorosłość.
Dlatego LPP, w ramach projektu, wspiera młodzież przygotowującą się do opuszczenia placówek opiekuńczych i rodzinnych domów dziecka. Program Pierwsza Przymiarka to inwestycja w rozwój młodzieży stawiającej pierwsze zawodowe kroki.
– Każdy z nas pamięta swoje początki pracy zawodowej, pierwsze potknięcia i towarzyszące temu zdziwienie, że coś działa inaczej niż nam się wydawało. Dlatego w każdym naszym salonie objętym projektem wybrany został mentor zawodowy, który jest dodatkowym wsparciem dla uczestników. Wiemy, że tak zorganizowane środowisko do stawiania pierwszych, samodzielnych kroków w życiu zawodowym odgrywa w tym projekcie dużą rolę. Rosnący wśród uczestników entuzjazm i zapał do pracy motywuje nas do myślenia o wyjściu z tym projektem poza Trójmiasto – mówi Anna Miazga, koordynator ds. CSR w LPP.
Partnerem programu jest Fundacja Innowacji Społecznej, powstała w celu zatroszczenia się o rozwój zawodowy młodych osób pozbawionych wsparcia rodzin. Na terenie Trójmiasta Fundacja prowadzi 6 kameralnych Domów dla Dzieci, zapewniając w nich warunki wychowania zbliżone w jak największym stopniu do rodzinnych..
– Projekt Pierwsza Przymiarka stanowi dla nas znaczący krok w poszukiwaniu i budowaniu właściwych wzorców dla naszych podopiecznych. Pokazuje młodym realia rynku pracy i pomaga w pokonywaniu pierwszych wyzwań z tym związanych. Dla nas jako Fundacji, bardzo ważne jest zainteresowanie programem zarówno ze strony wychowanków, jak i biznesu. O jego sukcesie świadczy choćby ilość zgłoszeń, jaką otrzymaliśmy na etapie rekrutacji od mieszkańców naszych domów. Było ich zdecydowanie więcej niż liczba miejsc w programie. Jesteśmy bardzo dumni z determinacji naszej młodzieży – pomimo trwających wakacji wstają o poranku i dostosowują swój rytm dnia do obowiązków zawodowych. Już teraz mamy sygnały, że część z nich planuje połączyć dalszą pracę z nauką, co nas bardzo cieszy – mówi Marianna Sitek-Wróblewska, Członek Zarządu Fundacji Innowacji Społecznej.
Do końca pilotażowego projektu zostało jeszcze kilka tygodni, jednak już teraz o pierwszych wrażeniach i zawodowych marzeniach uczestników dowiedzieć się można z krótkich filmików reportażowych.
nazwa kategorii: Kreacje / printy
CZYTAJ TEŻ:
-
21.11.2024
Gwiazdka dla bezdomniaków
-
19.11.2024
Drzewo Roku 2025 – zgłoszenia do końca listopada!
-
15.11.2024
„Moje czarne szczęście” już w sprzedaży w Biedronce
-
10.11.2024
MAMY czas na zdrowie?
-
08.11.2024
Pokolenie Z na rynku pracy. Najnowszy raport OLX Praca
-
06.11.2024
Nie miej tego w d*pie