Plecak w koszu na śmieci, związane trampki, obcięty warkocz dziewczęcych włosów, krzesło, na którym wypisana jest obelga pod adresem siedzącego na nim ucznia – te oraz inne rzeczy stały się obiektami wystawionymi w muzeum.
Kreacja „Museum of bullying” („Muzeum znęcania się”) jest odpowiedzią na problem złośliwego dręczenia, jaki dotyka część dzieci na Litwie, a także w innych krajach na całym świecie. Agencja Enter oraz infolinia Children’s Line wspólnie podjęły działania w celu walki z tym zjawiskiem oraz stworzyły wspominany projekt.
„Ekspozycja” składa się ze zdjęć ukazujących najczęściej stosowane sposoby znęcania się w szkole, wśród których można wyróżnić wyzwiska oraz niszczenie cudzych rzeczy. Umieszczenie tych elementów w muzeum ma sugerować, że zjawisko to powinno stać się częścią przeszłości. Twórcy pragną, by tylko w tym miejscu można było się dowiedzieć jak ono wygląda, a nie poprzez doświadczenie tego w miejscu nauki oraz by było to lekcją dla następnych pokoleń, ukazującą błędy, których nie należy powtarzać.
Projekt ma na celu uświadomienie społeczeństwa o dużej skali problemu znęcania się w szkole oraz możliwościach uzyskania pomocy w przypadku zetknięcia się z nim. Ponadto na przygotowanej stronie internetowej, pełniącej również funkcje wirtualnego muzeum, można przekazać dowolną sumę pieniędzy na rozwój infolinii Children’s Line.
Joanna Grams
nazwa kategorii: Wydarzenia
CZYTAJ TEŻ:
-
30.05.2023
Stare zwierzęta hodowlane
-
29.05.2023
Żywy font, by przeciwdziałać wymieraniu zwierząt
-
25.05.2023
Dog save the King!
-
24.05.2023
Szukamy życia w kosmosie, niszczymy tu, na Ziemi
-
23.05.2023
Mały Książę i Kundelek
-
17.05.2023
Ucieczka z więzienia. Bez peletonu