W najbliższą niedzielę, 10 stycznia, po raz 18. grać będzie Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. W tym roku „zjednoczone siły dobra” zagrają w Polsce oraz za granicą, m.in. w Grecji, Francji, Kanadzie, Egipcie i USA oraz na obydwu biegunach. Celem zbiórki jest, podobnie jak w roku ubiegłym, pozyskanie funduszy na leczenie oraz badania dzieci z chorobami nowotworowymi.
W trakcie zeszłorocznego finału, poświęconego wczesnemu wykrywaniu nowotworów u dzieci – zebrano ponad 40 mln zł, które przeznaczono m.in. na aparaty do wstępnej diagnostyki onkologicznej, głównie dla mniejszych ośrodków medycznych. Podobna do zeszłorocznej kwota pozwoliłoby na zaspokojenie znacznej ilości nowych potrzeb szpitali.
18. finałowi Orkiestry towarzyszyć będzie ogólnopolskie „(po)ruszenie” – w Warszawie odbędzie się koncert na Placu Defilad, podczas którego wystąpią m.in. Kasia Kowalska, Ewelina Flinta oraz IRA. Tradycyjnie, o godz. 20 odbędzie się pokaz sztucznych ogni pt. „Światełko do nieba”. W stolicy odbędzie się również bieg „Policz się z cukrzycą”. Celem wydarzenia jest mobilizowanie producentów żywności do zamieszczania na opakowaniach produktów spożywczych informacji niezbędnych dla cukrzyków.
Bycie dobroczyńcą dla potrzebujących dzieci może mieć dla darczyńców często niespodziewane i nietypowe korzyści. Podobnie jak w latach poprzednich na aukcjach organizowanych przez WOŚP będzie można wylicytować wiele nietypowych atrakcji oraz przedmiotów podarowanych przez popularne osoby, organizacje oraz miasta. Na aukcjach, które potrwają do końca stycznia można wylicytować m.in. udział w jubileuszowym odcinku programu „Szkło kontaktowe”, posprzątanie mieszkania przez Pawła Małaszyńskiego, Marcina Bosaka i Tomasza Karolaka, upieczenie ciasta przez Joannę Liszowską, możliwość nadania nazwy pociągowi relacji Karków – Wrocław, rejs okrętem podwodnym, skok spadochronowy z samolotu CASA, buty od Prady Moniki Olejnik, rękawice bokserskie Tomasza Adamka i Dariusza Michalczewskiego oraz bombki od premiera Donalda Tuska.
W ramach tegorocznego finału odbędzie się 111 zamkniętych imprez. W wydarzeniu weźmie udział 120 000 wolontariuszy. Działania będzie koordynować ponad 1500 sztabów Orkiestry, zorganizowanych przy szkołach, domach kultury oraz urzędach.
Wszystkie fundusze, które Orkiestra pozyskuje w wyniku finałów, są przeznaczane na zakup sprzętu oraz na prowadzenie programów medycznych. Fundacja prowadzi cztery ogólnopolskie kampanie medyczne, w ramach których bada cukrzycę, wzrok, słuch i bezdech oraz jeden program edukacyjny z zakresu pierwszej pomocy.
M. Czerepak
nazwa kategorii: Kreacje / printy
CZYTAJ TEŻ:
-
19.11.2024
Drzewo Roku 2025 – zgłoszenia do końca listopada!
-
15.11.2024
„Moje czarne szczęście” już w sprzedaży w Biedronce
-
11.11.2024
Te kampanie społeczne dostały Effie!
-
11.11.2024
#Niepodległadohymnu – akcja śpiewania hymnu 11.11 w samo południe
-
31.10.2024
Artyści biorą na warsztat tablety. Współpraca Huawei i Akademii Sztuk Pięknych
-
28.10.2024
„Dziś wszyscy jesteśmy twórcami cyfrowymi” — 25. konkurs Galerii Plakatu AMS