Kampanię społeczną „Równe prawa” zainicjowano przekazaniem 2 grudnia br. Premierowi RP, Donaldowi Tuskowi, projektu „Ustawy o wyrównywaniu szans osób z niepełnosprawnością”. Ma ona na celu pokazanie jak ważne dla Polaków z niepełnosprawnością jest wprowadzenie tego aktu prawnego.
– Aż 5,5 miliona Polaków, a więc 10% całego społeczeństwa, z powodu różnego rodzaju barier – architektonicznych i komunikacyjnych, w dostępie do szkół, uczelni, miejsc pracy i rozrywki – nie ma szans na prowadzenie normalnego życia – mówi Piotr Pawłowski, prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Integracji, organizatora kampanii. – Kampania „Równe prawa” to kontynuacja działań na rzecz poprawy warunków funkcjonowania osób z różnymi rodzajami niepełnosprawności w Polsce. Po wielu latach walki z przejawami dyskryminacji osób z niepełnosprawnością w sferze politycznej, socjalnej i gospodarczej, mamy nareszcie realną szansę, aby poprawić ich jakość życia. Szansę tę daje nam wprowadzenie i respektowanie postanowień „Ustawy o wyrównywaniu szans osób z niepełnosprawnością”.
Projekt "Ustawy antydyskryminacyjnej" został przygotowany przez Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji wraz z innymi organizacjami pozarządowymi przy współpracy z Kancelarią Prawną Domański, Zakrzewski, Palinka oraz z pomocą prof. Huberta Izdebskiego z Uniwersytetu Warszawskiego i dr. Wojciecha Rogowskiego ze Szkoły Głównej Handlowej. – To przełomowy dokument – mówi Piotr Pawłowski – Jeśli wejdzie w życie, będziemy trzecim, po USA i Wielkiej Brytanii, krajem na świecie, który posiada tego typu akt prawny.
Ustawa została przekazana Premierowi tuż przed Międzynarodowym Dniem Osób Niepełnosprawnych. Akcja ma zasięg ogólnopolski i będzie trwać do końca 2008 r. Obejmie reklamę prasową (Newsweek Polska, Dziennik, Rzeczpospolita, Metro), radiową (PR I i PR 3, RMF FM,Radio Zet), billboardy (AMS) i internet (onet.pl, gazeta.pl, interia.pl, niepelnosprawni.pl, gadu-gadu.pl, open.fm, mojageneracja.pl).
nazwa kategorii: Wydarzenia
CZYTAJ TEŻ:
-
22.09.2023
#LasySięLiczą w całej Polsce. Zaproszenie na święto lasu 23-24 września
-
19.09.2023
Dach nad głową
-
19.09.2023
Paszport do przyszłości
-
18.09.2023
Źrenice
-
18.09.2023
Historia na głosy. Ruszyła nowa kampania Centrum Archiwistyki Społecznej
-
14.09.2023
Najlepsze czasy dla potworów