Mistrzostwa wstydu
Szkocki browar Brewdog to pierwszy spory brand, który publicznie kontestuje Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej Katar 2022. Zbliżający się mundial jest jedną z najbardziej kontrowersyjnych edycji tej imprezy. Gospodarz mistrzostw to kraj, w którym powszechnie łamane są prawa człowieka, zwłaszcza kobiet i osób LGBT+, a podczas budowy obiektów sportowych i infrastruktury życie straciło minimum 6 500 robotników. Więcej na ten temat można przeczytać TUTAJ.
Podstawą kampanii The World F*Cup stały się złośliwe komunikaty w stylu „Najpierw Rosja, potem Katar. Niecierpliwie czekamy na Koreę Północną” umieszczone na nośnikach outdoorowych. Brewdog nie poprzestał jednak na chwytliwych hasłach na billboardach. Browar deklaruje, że wszystkie przychody (a nie wyłącznie zyski) ze sprzedaży ich sztandarowego produktu, piwa Lost Lager, zostaną przekazane na walkę o prawa człowieka.
Źródło: Netomania – Wojtek Kardys


zobacz także
-
07.06.2026Wydarzenia
Tak wyglądało pierwsze Forum Karmimy Psiaki – Razem dla dobra zwierząt
-
07.06.2026Kampanie
Te jądra mogą zawierać śladowe ilości plastiku
-
07.06.2026Odpowiedzialny biznes / CSR
IKEA znalazła najbardziej nasłoneczniony metr kwadratowy Szwecji
-
03.06.2026slider
Młodzież 2025. Co pokazało badanie CBOS i KCPU?
-
01.06.2026Wydarzenia
Nagrodzone projekty z obszaru Społeczności Lokalnej
-
31.05.2026Wydarzenia
Rzuć palenie z farmaceutą. Kampania o walce z nałogiem
