Tatuaż może mieć uleczającą moc, szczególnie, gdy jest pamiątką ważnego momentu w życiu i gdy jego zadaniem jest przypominanie o wewnętrznej sile osoby, która go nosi. Wiedząc to, właścicielka studia tatuażu, Colby Butler, zdecydowała się na udział w akcji „Personal Ink” („Osobisty tatuaż„), w skrócie – P.Ink – to także nawiązanie do koloru różowego kojarzonego z walką z rakiem piersi.
Celem akcji jest zakrywanie i upiększanie tego, co brzydkie, niechciane i bolesne; w samych Stanach Zjednoczonych 56% osób, które wygrały walkę z chorobą nowotworową piersi ma na sobie blizny po mastektomii, często podczas zabiegów usuwane są sutki. Akcja łączy więc osoby, który wygrały walkę z rakiem piersi oraz tatuażystów, którzy poprzez swoją pracę, czyli tatuowanie blizn po zabiegu mastektomii, pomagają walczyć z traumą po przebytej amputacji. Taki tatuaż ma nie tylko wartość estetyczną, ale także, a może nawet, przede wszystkim, stanowi symbol siły i determinacji osób, które wygrały z rakiem piersi. Tak, jak 47-letnia Molly Ortwein, amazonka przedstawiona w filmie promującym akcję, a także jedna z inicjatorek akcji, która przez zamiłowanie do Brazylii postanowiła pokryć swoje blizny motywem Pernambuko – kwiatu z północy tego kraju, który, jak mówi, jest rośliną rzadką i niezwykle odporną na czynniki zewnętrzne. Teraz Molly cieszy się swoim nowym życiem i z uśmiechem przyznaje, że nie może się doczekać chwili, gdy będzie mogła spacerować topless po długich, brazylijskich plażach.
Inspiracje, wzory tatuaży oraz informacje o tatużystach można znaleźć na profilach akcji na stronach: www.p-ink.org oraz https://www.facebook.com/PersonalInk.
Ewa Zasada
Nazwa projektu: Personal Ink (P.Ink)
Zasięg: Stany Zjednoczone
Autorka: Colby Butler
Data: 12/2012 –
nazwa kategorii: Kreacje / printy
CZYTAJ TEŻ:
-
05.11.2024
Faceci nie chcą kwiatów
-
18.10.2024
Gdy znika dziecko, gubi się cała rodzina
-
26.09.2024
Jak oswoić prądożerców?
-
11.09.2024
#TataTeżCzyta2024 — podsumowanie kampanii
-
23.07.2024
Nie wszystko co „eco” jest eco
-
12.06.2024
Żyję z HIV – poznaj ich historie