Dla osób zainteresowanych zrównoważonym rozwojem i społeczną odpowiedzialnością biznesu – do 30 kwietnia trwa rekrutacja na 13. edycję szkoły letniej „Wyzwania zrównoważonego rozwoju w Polsce” realizowaną przez Fundację Sendzimira oraz Centrum Rozwiązań Systemowych we współpracy z University of Florida, Akademią Górniczo-Hutniczą oraz Baltic University Programme.
Kurs będzie trwał od 4 do 25 lipca br., w Ośrodku Konferencyjnym PAN w Mogilanach koło Krakowa. Weźmie w nim udział międzynarodowa, interdyscyplinarna grupa studentów, działaczy NGO i naukowców z państw Europy Środkowo-Wschodniej oraz regionu Morza Bałtyckiego. Uczestnictwo w kursie jest bezpłatne, a zgłoszenia w języku angielskim należy nadsyłać na adres office@sendzimir.org.pl.
Szkoła letnia „Wyzwania zrównoważonego rozwoju w Polsce” to intensywny kurs prowadzony przez polskich i zagranicznych ekspertów, obejmujący m.in. takie zagadnienia, jak etyka środowiskowa, ekonomia ekologiczna, ekologia systemowa, problematyka zasobów naturalnych, zrównoważony rozwój społeczny czy zrównoważone budownictwo i architektura. W programie kursu znajdują się również wykłady, debaty, warsztaty, gry symulacyjne, zajęcia terenowe oraz praktyczne projekty realizowane we współpracy z sektorem biznesowym oraz lokalną społecznością.
Absolwenci kursu, którzy napiszą projekt na ciekawą inicjatywę, mogą wziąć udział w Konkursie Małych Grantów. Tym uczestnikom kursu, którzy chcieliby zneutralizować ślad węglowy swojego przyjazdu do Mogilan, Aeris Futuro oferuje taką możliwość poprzez zasadzenie odpowiedniej ilości drzewek.
Więcej informacji można znaleźć na stronie www.sendzimir.org.pl
nazwa kategorii: Kreacje / printy
CZYTAJ TEŻ:
-
19.11.2024
Drzewo Roku 2025 – zgłoszenia do końca listopada!
-
15.11.2024
„Moje czarne szczęście” już w sprzedaży w Biedronce
-
11.11.2024
Te kampanie społeczne dostały Effie!
-
11.11.2024
#Niepodległadohymnu – akcja śpiewania hymnu 11.11 w samo południe
-
31.10.2024
Artyści biorą na warsztat tablety. Współpraca Huawei i Akademii Sztuk Pięknych
-
28.10.2024
„Dziś wszyscy jesteśmy twórcami cyfrowymi” — 25. konkurs Galerii Plakatu AMS