Kwiaty zazwyczaj kojarzą się z celebrowaniem życia. Ale nie zawsze. W Grecji bukiety pozostawione na poboczu drogi oznaczają miejsce, w którym ktoś zginął w wypadku drogowym.
Z okazji 20. rocznicy swojego istnienia grecki Instytut Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego „Panos Mylonas” stworzył serię grafik, billboardów oraz materiałów w social mediach, które konfrontują widzów z tą bolesną rzeczywistością. Grecja zajmuje trzecie miejsce w UE pod względem liczby ofiar śmiertelnych na drogach. Nic dziwnego, że wystarczy krótka przejażdżka przez Ateny, by natknąć się na niezliczoną liczbę przydrożnych bukietów.
Poniższe wizualizacje ukazują „ciche pomniki” nie po to, by szokować, ale by przypominać: nie bądź powodem, dla którego na drogach ląduje więcej kwiatów.



txt: Dorota Chrobak
zobacz także
-
07.06.2026Wydarzenia
Tak wyglądało pierwsze Forum Karmimy Psiaki – Razem dla dobra zwierząt
-
07.06.2026Kampanie
Te jądra mogą zawierać śladowe ilości plastiku
-
07.06.2026Odpowiedzialny biznes / CSR
IKEA znalazła najbardziej nasłoneczniony metr kwadratowy Szwecji
-
03.06.2026slider
Młodzież 2025. Co pokazało badanie CBOS i KCPU?
-
01.06.2026Wydarzenia
Nagrodzone projekty z obszaru Społeczności Lokalnej
-
31.05.2026Wydarzenia
Rzuć palenie z farmaceutą. Kampania o walce z nałogiem
