Od 15 lutego można zgłaszać kandydatury do plebiscytu w ramach kampanii edukacyjnej „Rak. To się leczy!”. Fundacja Rosa, organizator kampanii, poprzez ideę plebiscytu chce docenić osoby zaangażowane w walkę z rakiem oraz placówki onkologiczne przyjazne pacjentom. Rekomendacji może udzielić każdy – pacjenci i ich rodziny oraz środowisko.
Formularz zgłoszeniowy znajduje się na stronie www.raktosieleczy.pl. Organizatorzy zaplanowali 2 kategorie w formule otwartej: 1. Człowiek zaangażowany w problematykę onkologiczną (każdy może zgłosić wybraną osobę i uzasadnić swój wybór); 2. Oddział onkologiczny przyjazny pacjentowi (każdy może zgłosić wybrany oddział/placówkę i uzasadnić swój wybór). Propozycje do nagród w obu kategoriach można zgłaszać do 8 marca włącznie. Od 9 do 15 marca odbędzie się głosowanie na nominowane propozycje, które zdobędą największą liczbą zgłoszeń. Trzecia z kategorii skierowana jest do stowarzyszeń, fundacji i firm, które w 2012 r. zrealizowały własny program (kampanię, akcję społeczną lub edukacyjną) na rzecz walki z rakiem. Termin zgłoszeń do tej kategorii upływa 8 marca br.
Programy zostaną ocenione przez kapitułę specjalistów pod przewodnictwem prof. dr hab. Jacka Jassema, szefa ekspertów Fundacji Rosa w kampanii „Rak. To się leczy!”. Organizatorzy trzech najlepszych programów zostaną zaproszeni na galę, która odbędzie się 19 marca br. i otrzymają statuetki „Złota kropla Rosy”.
zobacz także
-
15.06.2026Wydarzenia
Raport o przemocy rówieśniczej „RÓWIEŚNICY”. Przebadano ponad 140 tys. dzieci!
-
07.06.2026Wydarzenia
Tak wyglądało pierwsze Forum Karmimy Psiaki – Razem dla dobra zwierząt
-
01.06.2026Wydarzenia
Nagrodzone projekty z obszaru Społeczności Lokalnej
-
31.05.2026Wydarzenia
Rzuć palenie z farmaceutą. Kampania o walce z nałogiem
-
27.05.2026Wydarzenia
XII Wielki Finał Zwolnionych z Teorii
-
22.05.2026Wydarzenia
Konkurs „Rozmowa ma MOC” dla dzieci i młodzieży

