Kazimiernikejszyn to wydarzenie zdecydowanie odbiegające formą od dotychczasowej oferty wakacyjnych festiwali. To pierwszy w Polsce projekt łączący akcję społeczną, obcowanie z naturą, doskonałe koncerty i wakacyjną przygodę. Tu króluje energetyczna atmosfera, szalone aktywności i oczywiście muzyka. Integracja to na pewno jedno ze słów-kluczy festiwalu KAZIMIERNIKEJSZYN, na którym przekrój społeczny nie posiada żadnych granic a działania prospołeczne są jednym z filarów wydarzenia.
Dzieci, dorośli, młodzi, starzy, artyści, księgowi, kominiarze – wszyscy są tu euforycznie witani, a “bezspinkowa” atmosfera sprzyja integracji w najlepszym wydaniu, czego dowodem jest także jeden z rodzajów festiwalowych karnetów, który jest ukłonem Organizatorów wobec działań prospołecznych. Jeśli jest się osobą zaangażowaną w pomaganie innym, karnety „grube” można nabyć za 50%. Ideą festwialu jest promocja wartości i postaw wzajemnej akceptacji, naturalności, promocji wolontariatu. Duży akcent położony jest na edukacyjne warsztaty prowadzone przez gości z Fundacji oraz wsparcie lokalnego środowiska. Część dochodu przeznaczony jest na uprzątnięcie okolicznych wąwozów, a samo wydarzenie nie ingeruje w drogocenne ze względu na faunę i florę rejony Kazimierza. Inicjowane jest również wspólne sprzątanie wąwozów z festiwalowiczami. Ciekawym akcentem jest bicie rekordu w ilości osób śmiejących się w tym samym momencie.
Lider Łąki Łan, Dziadów Kazimierskich i November Project – Włodek Dembowski i twórca aplikacji do medytacji Intů i trener rozwoju osobistego Michał Niewęgłowski – organizatorzy Kazimiernikejszyn popierają różnego rodzaju inicjatywy: „Wybierz się do nas na rowerze lub na piechotę i po prostu odbierz dodatkowe karnety dla swoich przyjaciół, własnym zaangażowaniem zrób dla nich prezent; także jeśli jesteś zapalonym sportowcem, masz mega pomysł na działalność prospołeczną lub artystyczną, albo biznes, które przysłużą się i Tobie i Polsce napisz do nas, jeśli rozpalisz naszą wyobraźnię pomożemy Ci, kontakt: michal@kazimiernikejszyn.pl, kontaktowa@kazimiernikejszyn.pl”
Każda odsłona festiwalu zawiera prospołeczny akcent. Podczas pierwszej edycji była to wioska i warsztaty Greenpeace. Kolejne przyniosły warsztaty robienia ciekawych rzeczy z przysłowiowego niczego, warsztaty ekologiczne czy podróżowania „za grosze”.
W tym roku – ZWIERZ SIĘ – spotkania wokół tematyki prozwierzęcej.
Koncerty odbywają się wieczorami tak, aby cały dzień móc poświęcić wypoczynkowi albo aktywnościom, których organizatorzy nie szczędzą. Rowerowy rajd tunelem, kanioning czyli skoki ze skarp (tradycyjna zabawa kazimierskich dzieciaków), kazimierski triathlon czy bumper balls – nadmuchiwane kule, w których można się toczyć, zderzać lub próbować zagrać mecz – to tylko niektóre z nich. A potem masaże, hamaki, huśtawki, śmiechoterapia, strefa nudy, w której kompletnie nic się nie dzieje, albo samolosy czyli specjalnie zaaranżowane pick-upy, które wożą festiwalowiczów do wylosowanej przez nich strefy festiwalu, przez co nigdy nie wiedzą dokąd trafią. A nuż trafią na wędrówkę z Paprodziadem po znanych i sekretnych miejscach Kazimierza Dolnego albo na spotkania i warsztaty rozwojowe poświęcone: inicjatywie w życiu, karierze, sztuce. W tym roku poprowadzą je Andre Stern, Katarzyna Miller, Magdalena Dembowska.
A na scenie pojawią się, m.in. :
Hey, Łąki Łan, Łona &Webber, Kamil Bednarek, L.U.C i Rebel Babel, Gooral, Julia Pietrucha, Dziady Kazimierskie, SunnyLand.
nazwa kategorii: Kreacje / printy
CZYTAJ TEŻ:
-
19.11.2024
Drzewo Roku 2025 – zgłoszenia do końca listopada!
-
15.11.2024
„Moje czarne szczęście” już w sprzedaży w Biedronce
-
11.11.2024
Te kampanie społeczne dostały Effie!
-
11.11.2024
#Niepodległadohymnu – akcja śpiewania hymnu 11.11 w samo południe
-
31.10.2024
Artyści biorą na warsztat tablety. Współpraca Huawei i Akademii Sztuk Pięknych
-
28.10.2024
„Dziś wszyscy jesteśmy twórcami cyfrowymi” — 25. konkurs Galerii Plakatu AMS