Jak założyć startup, czy można zarobić w internecie i czy studiowanie ekonomii naprawdę pomaga zostać milionerem? Od 1 marca eksperci z Centrum im. Adama Smitha i specjalni goście powiedzą, co składa się na „ABC Przedsiębiorczości”. Rusza cykl bezpłatnych wykładów otwartych w Collegium Civitas prowadzonych przez ekspertów centrum – ekonomistów i praktyków biznesu od branży internetowej aż po gastronomiczną. Zajęcia odbywają się co tydzień w czwartki, o godz. 11.30 w siedzibie uczelni w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.
Spotkania „ABC Przedsiębiorczości” mają na celu szerzenie idei przedsiębiorczości przede wszystkim wśród młodzieży – studentów i licealistów oraz wszystkich osób pragnących pozyskać wiedzę biznesową od ekspertów – ekonomistów polskich i zagranicznych oraz praktyków, właścicieli znanych firm i marek. – Naszym zamierzeniem było umożliwienie młodym osobom nawiązania bliskiego kontaktu ze światem biznesu i dostarczenie im wiedzy praktycznej o regułach i trendach rynku – wyjaśnia prof. Stanisław Mocek, prorektor ds. dydaktycznych Collegium Civitas – Spotkania z ekspertami Centrum im. Adama Smitha stanowią uzupełnienie akademickich wykładów teoretycznych czy szkolnych lekcji. Pozwalają uczestnikom na interakcję z prowadzącymi, czerpanie inspiracji z ich doświadczeń zawodowych i zaplanowanie własnego rozwoju zorientowanego na osiągniecie sukcesu.
Prowadzący przybliżą uczestnikom podstawowe zasady przedsiębiorczości. Powiedzą o tym, co należy wiedzieć zanim zainwestuje się w biznes oraz jak przekonać inwestorów do własnego pomysłu? Zdradzą blaski i cienie zarabiania w Internecie, biznesu mediowego a nawet, jak prowadzić firmę z półtorawiekową historią?
Wśród zaproszonych gości są m.in.: prof. Andrzej Blikle, właściciel sieci znanych warszawskich cukierni, Adam Bąk, przedsiębiorca i milioner (USA), Krzysztof Skowroński, dziennikarz, założyciel radia „WNET”, prof. Marek Kamiński, Uniwersytet Kalifornijski, Tomasz Pruszczyński, przedsiębiorca z branży internetowej, Grzegorz Zieliński, współwłaściciel klubu „Harenda”.
Szczegółowy program dostępny jest tutaj.
nazwa kategorii: Kreacje / printy
CZYTAJ TEŻ:
-
17.01.2025
Lisner wycofuje jaja z chowu klatkowego ze wszystkich swoich produktów
-
16.01.2025
Trwa nabór zgłoszeń do raportu FOB „Odpowiedzialny biznes w Polsce 2024. Dobre praktyki”
-
15.01.2025
Pustułki w zakładach Cemex Polska: udany sezon lęgowy 2024
-
09.01.2025
1,5 mln nowych ryb trafiło do Odry
-
07.01.2025
Mattel dostosowuje swoje gry do potrzeb osób nierozróżniających kolorów
-
23.12.2024
Mennica Polska wybiła pierwszą monetę zaprojektowaną przez dziecko