Linka unaocznia połączenie ze sobą wszystkich konsekwencji jednej, błędnej decyzji.
Każdy gest niesie ze sobą określony zestaw konsekwencji, które nie zawsze są oczywiste w momencie podejmowania działania. Decyzja o tym, aby sięgnąć po kluczyki samochodowe może przyczynić się do rozpaczy dziecka i kłopotów całej rodziny.
Kanadyjskie stowarzyszenie działające na rzecz bezpieczeństwa drogowego w Québecu – Société de l’assurance automobile Québec (SAAQ) wyjaśnia, że są to efekty jazdy pod wpływem alkoholu. Z pomocą agencji La Cavaliere stworzono kolejną już akcję informacyjną, której celem jest uświadomienie uczestnikom ruchu drogowego całego spektrum konsekwencji, jakie mogą wiązać się z prowadzeniem pojazdów w stanie nietrzeźwości. Z danych opublikowanych na stronie internetowej SAAQ wynika, że wypadki spowodowane jazdą w stanie odurzenia alkoholowego w Québecu generują corocznie nie tylko niepokojące liczby ofiar śmiertelnych (blisko 190 osób), oraz poszkodowanych w inny sposób (410 osób z poważnymi uszkodzeniami, 2 070 z drobnymi uszkodzeniami ciała). Przyczyniają się także do znacznych wydatków w celu zrekompensowania szkód ofiarom zdarzeń drogowych. Osiągają one rocznie wartość blisko 90 miliona dolarów.
Spot telewizyjny, opublikowany w ramach kampanii na potrzeby SAAQ, w obrazowy sposób pokazuje łańcuch przyczyn i skutków, jaki zostaje uruchomiony przez decyzję o prowadzeniu samochodu po spożyciu piwa przez bohatera. Zarówno francuskie hasło kampanii: „Un geste lourd de conséquences” („Gest brzemienny w konsekwencje”), jak i tłumaczenie na potrzeby anglojęzycznych odbiorców: „It’s All Tied to One Decision” („To wszystko jest związane z jedną decyzją”) pokazuje, że negatywne następstwa nierozważnego postępowania spadają na kierowcę w sposób automatyczny, na który później nie ma on już wpływu. Odbiorcy kampanii oprócz spotu telewizyjnego, mogą obejrzeć także reklamy prasowe, które w przejrzysty sposób wymieniają skutki popełnienia przestępstwa drogowego. Innymi formami przekazu, za pośrednictwem których SAAQ próbuje dotrzeć do kierowców z Québecu i całej Kanady, są spot radiowy oraz bannery internetowe. Strona internetowa organizacji oferuje natomiast praktyczne i szczegółowe informacje na temat okoliczności prawnych, wysokości i rodzaju opłat oraz innych problemów z jakimi muszą mierzyć się pijani sprawcy wypadków.
Kamila Brzezińska
nazwa kategorii: Kreacje / printy
CZYTAJ TEŻ:
-
21.11.2024
Gwiazdka dla bezdomniaków
-
10.11.2024
MAMY czas na zdrowie?
-
06.11.2024
Nie miej tego w d*pie
-
05.11.2024
Faceci nie chcą kwiatów
-
04.11.2024
Nie chcesz trafić do tego dołka
-
31.10.2024
Poszły z dymem