I nagle w zlewie pojawiło się dziecko
Widok spragnionego dziecka na dnie umywalki, w publicznej toalecie, może zaskoczyć.
W indonezyjskich toaletach publicznych umieszczono projektory wyposażone w czujniki ruchu – za ekran projekcyjny służą dna umywalek. W chwili, w której użytkownik toalety przystępuje do higienicznego rytuału, jego oczom ukazuje się matka pojąca niemowlę lub dziecko, które wydaje się pić wodę prosto z kranu. Zaskoczeni odbiorcy rozglądają się odruchowo dookoła, jakby szukali autorów całego zajścia. Na próżno. Wszystko, co mogą zrobić, to szybko zakręcić kurek.
Zanieczyszczenie wody w Indonezji stanowi problem, który urósł do rangi narodowego dramatu. Statystki donoszą, że 87% Indonezyjczyków nie ma dostępu do czystej wody. Fatalne warunki sanitarne i skorelowane z nimi zanieczyszczenia wody pitnej są odpowiedzialne za 80% chorób i zakażeń. Każdego dnia umiera z tego powodu ponad 136 dzieci. Rząd Indonezji zdaje się nie zauważać skali zjawiska.
Kampania społeczna zrealizowana na zamówienie Koalisi Rakyat untuk Hak Atas Air (Stowarzyszenia na rzecz Prawa Do Wody) ma na celu wyeksponowanie tego rażącego problemu i zwrócenie uwagi społeczeństwa oraz władz Indonezji na jego tragiczne konsekwencje. Nie bez przyczyny kampania „Water that kills” prowadzona jest w tak osobliwych miejscach. Chodzi w niej również o przypomnienie odbiorcom, by nie marnowali czystej wody nawet w publicznej toalecie.
Kampania zdobyła drugie miejsce na Festiwalu CLIO Awards 2011 oraz trzecie miejsce podczas Festiwalu Asia Pacific Advertising Festival 2011.
B.Stachowska
nazwa kategorii: Kreacje / printy
CZYTAJ TEŻ:
-
23.10.2024
Oni wygrali ElektroEkologiczny Hackathon
-
22.10.2024
Bajka terapeutyczna o powodzi
-
16.10.2024
Prawa człowieka nie są na sprzedaż
-
15.10.2024
Tam wasze miejsce!
-
14.10.2024
Nie pozwól na przerwę w podróży
-
10.10.2024
Widoki jutra