W sobotę, 22 maja, od godz. 11:00, w warszawskim KINO.LAB (CSW Zamek Ujazdowski) odbędzie się projekcja filmu „Fortepian” Jane Campion, a po niej rozmowa z udziałem wybitnego psychologa, prof. Bogdana Wojciszki oraz Dawida Rzepeckiego – popularyzatora tantry. Dyskusja po filmie koncentrować się będzie wokół roli intymności i namiętności w relacjach miłosnych.
Po dyskusji, dla chętnych odbędzie się trzygodzinny warsztat kinoterapeutyczny pt. „Głos namiętności”. Rozpocznie się on o godz. 15:00 a poprowadzi go psychoterapeutka Anna Twardowska oraz muzykoterapeutka Paulina Pałosz, (Liczba miejsc jest ograniczona, konieczne są wcześniejsze zapisy: anna@kinoterapia.pl).
„Fortepian” został nagrodzony Oscarem za najlepszy scenariusz, dla najlepszej aktorki pierwszo- i drugoplanowej oraz Złotą Palmą w Cannes dla filmu i aktorki. To opowieść o Adzie (Holly Hunter) – niemej Brytyjce, która wraz z córką (Anna Paquin) przybywa do Nowej Zelandii, przywożąc ze sobą ukochany fortepian. Oczekuje jej nieznany wcześniej, wyswatany przez ojca mąż (Sam Neill). Ich sąsiadem jest gburowaty Baines (Harvey Keitel). Wkrótce między Adą i Bainesem rodzi się wielka namiętność. Ważnym jej elementem jest muzyka, Ada grą na fortepianie daje wyraz swoim emocjom. Muzyka to klucz do jej serca, najpilniej strzeżona tajemnica, którą podzieli tylko z uważnym kochankiem.
Spotkanie 22 maja to kolejna projekcja w ramach cyklu „Związki”, podczas którego film staje się okazją do refleksji nad własnym doświadczeniem w tej kwestii. Organizatorki projektu „Kinoterapia. Spotkania między kadrami”, w ramach którego organizowane są pokazy w Zamku Ujazdowskim, chcą wykazywać subtelny wpływ kina na to w jaki sposób ludzie kochają, tworzą związki i w nich dojrzewają. Projekt zwraca uwagę na to, jak kino opowiada o miłosnych relacjach oraz jaki obraz kobiety i mężczyzny buduje w świadomości odbiorców.
Uzupełnieniem każdego ze spotkań w Zamku Ujazdowskim są wywiady i artykuły na stronie www.kinoterapia.pl
Projekt realizowany jest przy wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz British Council. Partnerami organizacyjnymi wydarzenia są: Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej, Fundacja Komunikacji Społecznej, KINO.LAB, TVP Kultura, Filmweb oraz portal kampaniespoleczne.pl
nazwa kategorii: Kreacje / printy
CZYTAJ TEŻ:
-
19.11.2024
Drzewo Roku 2025 – zgłoszenia do końca listopada!
-
15.11.2024
„Moje czarne szczęście” już w sprzedaży w Biedronce
-
11.11.2024
Te kampanie społeczne dostały Effie!
-
11.11.2024
#Niepodległadohymnu – akcja śpiewania hymnu 11.11 w samo południe
-
31.10.2024
Artyści biorą na warsztat tablety. Współpraca Huawei i Akademii Sztuk Pięknych
-
28.10.2024
„Dziś wszyscy jesteśmy twórcami cyfrowymi” — 25. konkurs Galerii Plakatu AMS