24 października ruszyła finałowa odsłona akcji społecznej „Umierać po ludzku”. Na łamach Gazety Wyborczej ukaże się seria artykułów pod hasłem „Jak umieramy w Polsce” – będą to informacje i reportaże o warunkach umierania w szpitalach i hospicjach, a także o duchowej, psychologicznej i medycznej stronie śmierci.
Serię zakończy 30 października wydanie „Informatora dla ludzi przewlekle chorych, umierających i ich rodzin”. W broszurze dodawanej do „Gazety” na kilkudziesięciu stronach znajdą się teksty poradnikowe – m.in. jak pielęgnować chorego w domu, gdzie szukać pomocy, co oferuje chorym państwowa służba zdrowia lub opieka społeczna, jak rozmawiać z umierającym i skutecznie leczyć ból po utracie bliskich. Informator zawiera również strony z adresami i telefonami do hospicjów, zakładów opiekuńczo-leczniczych, poradni leczenia bólu i centrów wolontariatu. Dodatek powstał w oparciu o dane z NFZ i Fundacji Hospicyjnej.
W ramach akcji „Umierać po ludzku” organizowane były również, od 13 do 24 października, warsztaty dla młodych osób na temat śmierci. Na wszystkich polskich uczelniach medycznych studenci mogli rozmawiać z lekarzami, psychologami i duchownymi o ich doświadczeniach w pracy ze śmiertelnie chorymi pacjentami.
Akcja „Umierać po ludzku” trwa od 17 marca 2008 roku. Jej organizatorami są „Gazeta Wyborcza” i Fundacja Hospicyjna „Hospicjum to też życie”; działania finansuje Fundacja Agory. Głównym celem akcji jest dbałość o standardy opieki nad osobami chorymi i umierającymi, przełamanie tabu związanego ze śmiercią oraz promocja wolontariatu.
nazwa kategorii: Kreacje / printy
CZYTAJ TEŻ:
-
14.04.2025
Nie wyrzucaj ubrań do odpadów zmieszanych!
-
23.03.2025
Operacja Czysta Rzeka
-
20.03.2025
Polski Buk z Dalkowa zwycięzcą konkursu Europejskie Drzewo Roku 2025!
-
10.02.2025
Sadyba Best Mall z innowacyjnym rozwiązaniem dla osób niewidomych i niedowidzących
-
09.02.2025
Konkurs na kreatywną kampanię szkoły wyższej
-
09.02.2025
Konferencja CSR Poland 2025