W dniach 6-8maja i 27-29maja w kinie Rejs (ul. Krakowskie Przedmieście 21/23) w Warszawie odbędzie się przegląd filmów dokumentalnych w ramach cyklu „Sztuka dokumentu”. Przegląd „Rzeczpospolita kultur” poświęcony jest tematyce różnorodności kulturowej w Polsce i dialogu międzykulturowego.
„Rzeczpospolita kultur” to przegląd polskich i zagranicznych filmów dokumentalnych, pokazujących obraz współistnienia obok siebie grup i przedstawicieli różnej religii i narodowości. Tematem jest dialog międzykulturowy w praktyce, codzienna tolerancja i wzajemna inspiracja. Filmy prezentują wizerunek Polski, z jakim rzadko spotykamy się w mediach – szczególnie zagranicznych; wizerunek kraju różnorodności i otwartości na innych. Pokazują barwność kultur środka Europy.
W programie znalazły się, między innymi, filmy Stanisława Muchy, Mirosława Dembińskiego, Mirosława Borka, Marcela Łozińskiego, Marii Zmarz-Koczanowicz, Jacoba Dammasa, Kingi Dębskiej. Po filmach odbędą się spotkania z twórcami i ekspertami.
„Rzeczpospolita kultur” to filmowe spotkanie przy odrestaurowanym Trakcie Królewskim, połączone z wydarzeniami edukacyjno-artystycznymi, takimi jak: Polskie Spotkania Europejskie, Parada Schumana, warsztaty filmu dokumentalnego Dragon Forum, imprezy na Placu Zamkowym.
Organizatorami przeglądu są Polski Instytut Sztuki Filmowej i Arkana Studio, partnerami TVP 2 i Narodowe Centrum Kultury. Przegląd odbywa się w ramach jubileuszowych XV Polskich Spotkań Europejskich pod patronatem Europejskiego Roku Dialogu Międzykulturowego.
Program przeglądu znajduje się na stronie www.rzeczpospolitakultur.pisf.pl
Wszystkie projekcje są bezpłatne.
nazwa kategorii: Kreacje / printy
CZYTAJ TEŻ:
-
19.11.2024
Drzewo Roku 2025 – zgłoszenia do końca listopada!
-
15.11.2024
„Moje czarne szczęście” już w sprzedaży w Biedronce
-
11.11.2024
Te kampanie społeczne dostały Effie!
-
11.11.2024
#Niepodległadohymnu – akcja śpiewania hymnu 11.11 w samo południe
-
31.10.2024
Artyści biorą na warsztat tablety. Współpraca Huawei i Akademii Sztuk Pięknych
-
28.10.2024
„Dziś wszyscy jesteśmy twórcami cyfrowymi” — 25. konkurs Galerii Plakatu AMS