26 lipca 2014 roku odbędzie się w Krakowie „Dzień Otwartego Ula”. Wydarzenie zorganizowane przez Fundację Myśli Ekologicznej będzie miało miejsce w kawiarni Pauza In Garden w Małopolskim Ogrodzie Sztuki przy ul. Rajskiej 12, w godzinach od 11.00 do 15.00. Wstęp jest wolny.
W ramach „Dnia Otwartego Ula” odbędą się wykłady podejmujące tematykę znaczenia owadów zapylających dla przyrody i człowieka oraz cykl warsztatów edukujących. W programie przewidywana jest demonstracja ula oraz pracy pszczelarza, pokaz miodobrania, degustacja miodów, wyrób świec z wosku pszczelego, konkurs plastyczny dla dzieci, a także inne atrakcje. Zaplanowane jest również stoisko, gdzie będzie można uzyskać porady lecznicze związane z wykorzystaniem leków oraz kosmetyków na bazie miodu. Dla zainteresowanych poznaniem pracy pszczół w ich naturalnym środowisku będzie możliwość zapisu na warsztaty prowadzone na pasiece.
Temat ochrony pszczół został podjęty ze względu na problem masowego ginięcia owadów zapylających, który ostatnimi czasy przybrał groźne rozmiary. Celem wydarzenia jest zwiększenie świadomości społeczeństwa na temat roli owadów zapylających w ekosystemach oraz zachęcenie do działań na rzecz ochrony i tworzenia dla nich nowych siedlisk bytowania.
Wydarzenie jest realizowane przez Wiktorię Kowalińską, studentkę Uniwersytetu Jagiellońskiego, podczas stażu, który był główną nagrodą w konkursie „Projekt: Zielony Staż”, zorganizowanym przez Fundację.
Wszelkie informacje dotyczące wydarzenia dostępne są na stronach internetowych: www.zapylamykrakow.pl i www.mysl-ekologiczna.pl.
nazwa kategorii: Wydarzenia
CZYTAJ TEŻ:
-
27.11.2023
Rusza 23. MFF Watch Docs — start w najbliższy piątek
-
23.11.2023
„Sernik z kamieniami” już w sprzedaży!
-
20.11.2023
Po raz dziesiąty Mosznowładcy zapuszczają wąsy i badają mężczyzn w całej Polsce
-
15.11.2023
Zapraszamy na webinar dla mediów – jak nie stygmatyzować osób w kryzysie psychicznym
-
27.10.2023
„Tęczowy Piątek” pod patronatem Wysokieobcasy.pl i Wyborcza.pl
-
25.10.2023
Lidl i WWF Polska łączą siły na rzecz odtworzenia krajobrazu rolniczego w Polsce