Kwestie związane z seksualnością i cielesnością nie są prostym tematem do podejmowania, choć jednocześnie są to ważne i nieodrębne aspekty funkcjonowania człowieka. Dyskusyjny Klub Filmowy PsychomUWie pragnie zaprosić wszystkich zainteresowanych na pokaz specjalny filmu „Touch me not”, który dotyka różnych wymiarów intymności. Spotkanie to odbędzie się 29 listopada 2018 roku o godzinie 19.30 w kinie Muranów.
„Touch me not” to film trudny, który prowokuje do cichej refleksji lub żywej debaty w zakresie tematów często przemilczanych na forum społecznym, takich jak: problemy z intymnością oraz dotykiem, seksualność osób niepełnosprawnych czy praktyki BDSM.
Opublikowany przez DKF Psycho mUWi Środa, 21 listopada 2018
Prezentowany obraz będzie punktem wyjścia do przemyśleń i dyskusji o lęku przed bliskością i dotykiem. W zmierzeniu się z własnymi przekonaniami, uprzedzeniami i lękami towarzyszyć będzie rozmowa z ekspertem w tej dziedzinie – Izabelą Dziugieł – psycholożką, seksuolożką i psychoterapeutką.Dyskusyjny Klub Filmowy PsychomUWie działa w ramach Studenckiego Koła Naukowego Psychoterapii „Dialog” na Uniwersytecie Warszawskim.
Przedstawiamy naszą prelegentkę❗?Spotkanie poprowadzi dr hab. Anna Cierpka – psycholog, adiunkt Wydziału Psychologii…
Opublikowany przez DKF Psycho mUWi Środa, 23 maja 2018
„Nasza działalność skupia się w dwóch głównych obszarach: organizowaniu pokazów filmowych z dyskusją i przygotowaniu recenzji. We współpracy z kinem Muranów organizujemy spotkania filmowe, którego przykładem jest najbliższy pokaz „Touch me not”. Wydarzenia te są poprzedzone rozmową z psychologiem będącym ekspertem w dziedzinie, do której odwołuje się problem psychologiczny poruszany w danym filmie. Po projekcji odbywa się dyskusja z publicznością, podczas której każdy widz i uczestnik może wyrazić swoje zdanie, a także zadać pytanie ekspertowi. Na profilu PsychomUWie na Facebook’u prezentujemy także recenzje filmów, których fabuła odnosi się do różnych aspektów psychologii. Naszym celem jest spoglądanie na te sztukę filmową od strony poruszanych przez nią tematów – często trudnych, które mogą wymagać wsparcia psychologicznego. Przyglądamy się też opisywanym w nich przypadkom zaburzeń i chorób psychicznych doświadczanych przez bohaterów. W ten sposób chcemy zadbać o szerzenie świadomości i wrażliwości na różnorodne problemy psychologiczne, na które możemy natrafiać w życiu codziennym, a także zachęcać do głębszej analizy kina psychologicznego.”
Więcej informacji dostępne jest na profilu : https://www.facebook.com/dkfpsychomuwi/.
Opublikowany przez DKF Psycho mUWi Poniedziałek, 5 lutego 2018
nazwa kategorii: Kreacje / printy
CZYTAJ TEŻ:
-
19.11.2024
Drzewo Roku 2025 – zgłoszenia do końca listopada!
-
15.11.2024
„Moje czarne szczęście” już w sprzedaży w Biedronce
-
11.11.2024
Te kampanie społeczne dostały Effie!
-
11.11.2024
#Niepodległadohymnu – akcja śpiewania hymnu 11.11 w samo południe
-
31.10.2024
Artyści biorą na warsztat tablety. Współpraca Huawei i Akademii Sztuk Pięknych
-
28.10.2024
„Dziś wszyscy jesteśmy twórcami cyfrowymi” — 25. konkurs Galerii Plakatu AMS